Za nami aktywna majówka!

10/05/2023
Nowoczesna Za nami aktywna majówka!

Majówka to czas wypoczynku, ale to także okres, w którym obchodzimy wiele szczególnych dni i świąt. 1 maja to nie tylko święto pracy – w tym roku to także 19. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dziękujemy, że razem z nami świętowaliście poczucie przywiązania do europejskich wartości i europejskiej wspólnoty.

2 maja obchodzimy dzień flagi, a w tym roku jak zawsze byliśmy z Wami na ulicach i rozdawaliśmy tysiące flag Polkom i Polakom napotkanym na ulicach. Flaga to wyjątkowy symbol – biało czerwona, niebieska ze złotymi gwiazdami, a w obecnych, trudnych czasach, także niebiesko-złota, ukraińska – flagi towarzyszą nam codziennie. Drugiego maja pokazaliśmy przywiązanie do tej specjalnej, narodowej.

3 maja to święto polskiego konstytucjonalizmu, kiedy upamiętniamy uchwaloną 232 lata temu Konstytucję Rzeczypospolitej, jedną z pierwszych w Europie i na świecie. Chociaż Polska zniknęła wkrótce później z mapy, duch demokratyzmu i konstytucjonalizmu przetrwał. Osiem lat nieporadnych rządów zakompleksionych autokratów z PiS nie zdoła zniszczyć 232 lat tradycji, na której zbudowana jest współczesna, nowoczesna Polska.

Nieco po majówce, ale nadal w majówkowym nastroju, bo 9 maja, obchodziliśmy Dzień Europy. W tym roku świętowaliśmy go w 73. rocznicę prezentacji Planu Schumana, który dał początek „babci” współczesnej UE – Europejskiej Wspólnocie Węgla i Stali. 73 lata temu na nowo narodziła się idea europejskiej wspólnotowości, która nie osłabła po dziś dzień. Niech żyje Europa!NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE