Minister Błaszczak ręcznie steruje policją i blokuje festiwal Przystanek Woodstock

08/06/2017

W sprawie Igora Stachowiaka słyszymy, że nic się nie stało. Ta tragiczna sprawa udowadnia, że instytucje kierowane przez polityków PiS są nieudolne, a wprowadzane reformy w żaden sposób nie usprawniają działania są tylko zmianami personalnymi.

– Wszystko wskazuje na to, że politycy PiSu i ich podwładni kluczą, unikają jasnych odpowiedzi. Nie chcą pociągnąć nikogo do odpowiedzialności w tej bulwersującej sprawie. Trzeba także podkreślić, że przeciąganie śledztwa w sprawie pana Igora Stachowiaka przez rok, niewyjaśnienie tej sprawy przez prokuraturę kierowaną przez pana ministra Ziobrę to kompromitacja tej prokuratury. To także osobista kompromitacja ministra Ziobry – powiedziała posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Posłowie Nowoczesnej odnieśli się również do wczorajszej wypowiedzi Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka odnośnie tegorocznego festiwalu Przystanek Woodstock i zapowiedzi, iż organizatorzy dostaną negatywną opinię służb w sprawie organizacji festiwalu.

– Minister Błaszczak będący nadzorcą policji nie jest osobą, która wydaje polecenia w takich sprawach jak wydawanie opinii w sprawie imprez masowych. To co powiedział min. Błaszczak wczoraj, że Przystanek Woodstock dostanie negatywną opinię policji jest ingerencją, naciskiem czysto politycznym na funkcjonariuszy policji po to żeby wydawali polecenia zgodne z linią partyjną, ideologiczną. To jest absolutny skandal. – powiedział poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE