NIE dla hejtu. Słowa mogą ranić – Nowoczesna na Paradzie Równości [zdjęcia]

12/06/2016

Ulicami Warszawy przeszła w sobotę 11 czerwca Parada Równości – coroczna, barwna, pozytywna manifestacja na rzecz tolerancji i walki z dyskryminacją. Do tysięcy uczestników dołączyli członkowie i sympatycy Nowoczesnej z całego kraju, a wśród nich posłowie: Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Mieszkowski, Monika Rosa, Ewa Lieder i Adam Szłapka oraz członek Zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej.

Szliśmy za bannerem z hasłem „Nie dla hejtu. Słowa mogą ranić” – priorytetem dla Nowoczesnej w ramach tegorocznego Festiwalu Parady Równości była bowiem walka z mową pogardy i językiem nienawiści, niestety coraz bardziej obecnymi w polskiej debacie publicznej.

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus podczas przemówienia do uczestników parady zadeklarowała, że Nowoczesna złoży wkrótce projekt nowelizacji kodeksu karnego, w którym mowa nienawiści wobec osób LGBT będzie karalna.

Fot. Sylwia Pietrzykowska

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE