Kongres Założycielski Forum Młodych Nowoczesnych

W sobotę, 11 czerwca w Warszawie odbył się Kongres Założycielski Forum Młodych Nowoczesnych. Wydarzenie poprzedził wybór Przewodniczącego Forum Młodych, którym jednogłośnie został wybrany Adam Kądziela.

W trakcie Kongresu młodzi zaadresowali swoje pomysły na lepszą Polskę, zwracając szczególną uwagę na kwestie związane z edukacją, przedsiębiorczością, aktywnością społeczną, a także odpowiedzialnością międzypokoleniową. Podpisanie deklaracji „Bądźmy Nowocześni” rozpoczęło dyskusję z posłami Nowoczesnej.

Powołanie młodzieżówki pokazuje, jak Nowoczesna stale się rozwija. Forum Młodych działa już we wszystkich regionach, a jego zadaniem jest wspieranie działań Nowoczesnej, współpraca z posłami, a także zachęcanie kolejnych młodych osób do aktywności społeczno-politycznej.

Osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do kontaktu:
www.mlodzi.nowoczesna.org
e-mail: [email protected]

 

DEKLARACJA „BĄDŹMY NOWOCZEŚNI”

Nowoczesność to młodość. To świeżość, kreatywność i otwartość. To chęć do działania i patrzenia w przyszłość bez demonów przeszłości. Jesteśmy pierwszym pokoleniem w pełni wychowanym w wolnej, suwerennej i demokratycznej Polsce. Bądźmy świadomi tego, co już mamy i tego, na co wciąż musimy pracować. Jesteśmy:

Ambitni. Wierzymy we własne siły. Zbudujemy Polskę silną pamiętając o odpowiedzialności.

Przyszłościowi. Proponujemy innowacyjne przedsięwzięcia dla polskiej gospodarki.

Otwarci. Polska może być domem dla każdego człowieka bez względu na jego religię, pochodzenie, czy wyznawane wartości.

Odważni. Każde wyzwanie to dla nas szansa. Każda decyzja może przynieść pozytywne rezultaty. Inspirujemy rządzących do podejmowania odważnych i odpowiedzialnych decyzji.

Odpowiedzialni. Za Polskę, w której będziemy mieszkać. Będziemy ją szanować i dążyć do wzrostu jej konkurencyjności.

Dumni.  Z dorobku naszej kultury, historii i narodowych bohaterów. Historia nas łączy, a nie dzieli. Jest lekcją, a nie wykładnią teraźniejszości.

Solidarni. Współpracujemy na rzecz lepszych rozwiązań w dialogu ze starszym pokoleniem.

Bądźmy
Młodzi Nowocześni

Czytaj również:
Nowoczesna powołała młodzieżówkę „Młodzi Nowocześni” >> Interia.pl/PAP