Klub Poselski Nowoczesna liczy od dziś 30 posłów

Klub Poselski Nowoczesna powiększył się dziś o jednego posła. Decyzję o przejściu podjął poseł Michał Jaros, dotychczas członek Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska. KP Nowoczesna liczy obecnie 30 posłów.

Dzisiaj przechodzę do Nowoczesnej. Przez wiele ostatnich lat byłem zaangażowany w projekt polityczny, byłem zaangażowany całym sercem. Ale straciłem nadzieję na drużynowe działanie. Sens w polityce ma dla mnie działanie na rzecz innych, a nie siebie. Działanie, a nie trwanie. Przystępuję do Nowoczesnej, dołączam do kolegów i koleżanek samorządowców z Dolnego Śląska. Chcę z nimi kontynuować projekty, które rozpocząłem we Wrocławiu. – powiedział Michał Jaros podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie. – Nowoczesna to partia przyszłości, to partia nastawiona na rozwiązywanie problemów, a nie na ich generowanie. Nie możemy toczyć jałowych sporów, które szkodzą Polsce, bo dzielą społeczeństwo. Nowoczesna to dla mnie wspólnota wartości, które wyznaję i szanuję, takie jak wolność – wolność słowa i wolność gospodarcza.

Dziś jest bardzo dobry dzień, bo Nowoczesną wzmacnia młody, ale doświadczony poseł Michał Jaros, który od wielu lat działa na rynku lokalnym i politycznym. Nowoczesna cały czas się rozwija. Kolejny poseł z Wrocławia wzmocni nasze struktury na Dolnym Śląsku – mówił Adam Szłapka, Sekretarz Generalny Nowoczesnej.

Obejrzyj transmisję z konferencji prasowej >> Periscope.tv