Klub Poselski Nowoczesna liczy od dziś 30 posłów

13/06/2016

Klub Poselski Nowoczesna powiększył się dziś o jednego posła. Decyzję o przejściu podjął poseł Michał Jaros, dotychczas członek Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska. KP Nowoczesna liczy obecnie 30 posłów.

Dzisiaj przechodzę do Nowoczesnej. Przez wiele ostatnich lat byłem zaangażowany w projekt polityczny, byłem zaangażowany całym sercem. Ale straciłem nadzieję na drużynowe działanie. Sens w polityce ma dla mnie działanie na rzecz innych, a nie siebie. Działanie, a nie trwanie. Przystępuję do Nowoczesnej, dołączam do kolegów i koleżanek samorządowców z Dolnego Śląska. Chcę z nimi kontynuować projekty, które rozpocząłem we Wrocławiu. – powiedział Michał Jaros podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie. – Nowoczesna to partia przyszłości, to partia nastawiona na rozwiązywanie problemów, a nie na ich generowanie. Nie możemy toczyć jałowych sporów, które szkodzą Polsce, bo dzielą społeczeństwo. Nowoczesna to dla mnie wspólnota wartości, które wyznaję i szanuję, takie jak wolność – wolność słowa i wolność gospodarcza.

Dziś jest bardzo dobry dzień, bo Nowoczesną wzmacnia młody, ale doświadczony poseł Michał Jaros, który od wielu lat działa na rynku lokalnym i politycznym. Nowoczesna cały czas się rozwija. Kolejny poseł z Wrocławia wzmocni nasze struktury na Dolnym Śląsku – mówił Adam Szłapka, Sekretarz Generalny Nowoczesnej.

Obejrzyj transmisję z konferencji prasowej >> Periscope.tvNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE