Lider Nowoczesnej Ryszard Petru spotkał się z Ministrem Spraw Zagranicznych Francji Jean-Marc Ayrault

13/06/2016

Dzisiaj w siedzibie Nowoczesnej w Warszawie odbyło się spotkanie Ryszarda Petru i Ministra Spraw Zagranicznych Francji Jean-Marc Ayrault.

Tematem rozmowy była sytuacja w Polsce, kwestie przestrzegania praworządności, spór wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz działania opozycji w tej sprawie.

Poruszono także temat pozycji Polski w Europie w kontekście ostatnich wydarzeń oraz wizerunku naszego kraju na arenie międzynarodowej, głównie w sektorze gospodarki i wpływu na inwestycje zagraniczne.

W rozmowie uczestniczył również Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler oraz posłanka Nowoczesnej Monika Rosa i Paweł Rabiej, członek zarządu krajowego partii.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy strony francuskiej.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE