Ryszard Petru w Brukseli: Apeluję do rządu PiS, aby nie ukrywał, co Komisja Europejska przedstawiła w swojej opinii na temat Trybunału Konstytucyjnego.

 Wiceprzewodniczący Timmermans stwierdził, że nigdy nie prosił, by rząd ukrywał treść opinii Komisji Europejskiej. – powiedział  Ryszard Petru na konferencji prasowej w Brukseli w środę 15 czerwca. Lider Nowoczesnej przebywał z dwudniową (14-15.06.) wizytą w stolicy Belgii, gdzie spotkał się z ważnymi politykami Unii Europejskiej.

Lider Nowoczesnej spotkał się m.in. z:

– Guyem Verhofstadtem – przewodniczącym grupy ALDE w Parlamencie Europejskim
– Hansem Van Baalenem – przewodniczącym partii ALDE
– Alexandrem Graf Lambsdorffem – wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego
– Margrethe Vestager – komisarz ds. konkurencji w Komisji Europejskiej
– Fransem Timmermansem – pierwszym wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej

Tematem rozmów były ważne z punktu widzenia Polski sprawy, takie jak Trybunał Konstytucyjny, kwestia migracji, strefy euro czy transportu. Lider Nowoczesnej po raz kolejny poruszył kwestie dyskryminowania polskich przewoźników w Unii Europejskiej – Komisja rozpocznie konsultacje na ten temat, ma świadomość tego problemu. Po spotkaniu z Fransem Timmermansem Ryszard Petru zaapelował do polskiego rządu:

– Apeluję do rządu PiS, aby nie ukrywał, co Komisja Europejska przedstawiła w swojej opinii na temat Trybunału Konstytucyjnego. – powiedział lider Nowoczesnej na konferencji prasowej.

Ważne, by z Polski słychać było głosy traktujące UE jak partnera, nie wroga.