Nienormalna sytuacja w polskiej armii

W środę 16 sierpnia 2017 r. podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Adam Szłapka odniósł się do wtorkowej wypowiedzi Prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości, które miały miejsce 15 sierpnia.  – To, że ze strony Prezydenta Andrzeja Dudy padły słowa o prywatnej armii świadczy o tym, że mamy do czynienia z sytuacją nienormalną. – powiedział poseł Szłapka.

Dodał ponadto, że jest to nienormalna sytuacja, ponieważ najbliższym współpracownikiem Andrzeja Dudy w zakresie bezpieczeństwa i obrony kraju jest Antoni Macierewicz, który przeprowadzanymi czystkami w armii wśród generałów i pułkowników podporządkować sobie armię. Konflikt pomiędzy Prezydentem a Ministrem Obrony Narodowej jest bardzo niebezpieczny z punktu widzenia bezpieczeństwa. Prezydent w końcu zdał sobie sprawę z tego, że Macierewicz jest groźny dla naszego bezpieczeństwa.

Adam Szłapka powiedział również, że odebranie dostępu do informacji niejawnych gen. Kraszewskiemu to szczyt bezczelności Macierewicza i konflikt pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a Pałacem Prezydenckim będzie narastał tak długo jak Macierewicz pozostaje ministrem. – Mam nadzieję, że Prezydent Andrzej Duda nie podpisze żadnej nominacji generalskiej tak długo, jak Antoni Macierewicz będzie ministrem. W ten sposób sparaliżuje sposób działania Antoniego Macierewicza i zmusi Premier Beatę Szydło do jego dymisji.