Nienormalna sytuacja w polskiej armii

16/08/2017

W środę 16 sierpnia 2017 r. podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Adam Szłapka odniósł się do wtorkowej wypowiedzi Prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości, które miały miejsce 15 sierpnia.  – To, że ze strony Prezydenta Andrzeja Dudy padły słowa o prywatnej armii świadczy o tym, że mamy do czynienia z sytuacją nienormalną. – powiedział poseł Szłapka.

Dodał ponadto, że jest to nienormalna sytuacja, ponieważ najbliższym współpracownikiem Andrzeja Dudy w zakresie bezpieczeństwa i obrony kraju jest Antoni Macierewicz, który przeprowadzanymi czystkami w armii wśród generałów i pułkowników podporządkować sobie armię. Konflikt pomiędzy Prezydentem a Ministrem Obrony Narodowej jest bardzo niebezpieczny z punktu widzenia bezpieczeństwa. Prezydent w końcu zdał sobie sprawę z tego, że Macierewicz jest groźny dla naszego bezpieczeństwa.

Adam Szłapka powiedział również, że odebranie dostępu do informacji niejawnych gen. Kraszewskiemu to szczyt bezczelności Macierewicza i konflikt pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a Pałacem Prezydenckim będzie narastał tak długo jak Macierewicz pozostaje ministrem. – Mam nadzieję, że Prezydent Andrzej Duda nie podpisze żadnej nominacji generalskiej tak długo, jak Antoni Macierewicz będzie ministrem. W ten sposób sparaliżuje sposób działania Antoniego Macierewicza i zmusi Premier Beatę Szydło do jego dymisji.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE