Nowoczesna apeluje do Prezydenta i Marszałka Sejmu

17/08/2017

– Katarzyna Lubnauer w imieniu Klubu Poselskiego Nowoczesna wystosowała listy do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i Marszałka Marka Kuchcińskiego. Zwracamy się do Marszałka Sejmu aby nie wybierać kandydata do Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ zgodnie z orzeczeniem TK z dnia 3.12.2015 r. trzej sędziowie, którzy zostali wybrani w poprzedniej kadencji zostali wybrani prawidłowo – mówiła na konferencji prasowej przewodnicząca klubu.

Z kolei w liście do Prezydenta Andrzeja Dudy  posłowie Nowoczesnej apelują o przyjęcie ślubowania od prawidłowo wybranych sędziów. Jeśli Prezydent chce stać się faktycznym strażnikiem konstytucji, chce wrócić z drogi łamania konstytucji na drogę praworządności to mamy dla niego wyzwanie – kontynuowała Katarzyna Lubnauer.

[download id=”12319″ template=”List do Prezydenta Andrzeja Dudy „]

[download id=”12321″ template=”List do Marszałka Kuchcińskiego”]

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE