Nowoczesna oczekuje wyjaśnień od ministra Błaszczaka ws. zajść podczas uroczystości pogrzebowych „Inki” i „Zagończyka”

Oczekujemy wyjaśnień od ministra Błaszczaka ws. zajść podczas uroczystości pogrzebowych „Inki” i „Zagończyka”. Nie może być tak, że ONR będzie wskazywało, kto ma prawo uczestniczyć w uroczystościach patriotycznych. Na razie to jeden przypadek pobicia, ale może być ich więcej. PiS swoją bezczynnością daje przyzwolenie na agresję.

Na poniedziałkowej konferencji w Sejmie Ryszard Petru powiedział – Państwo jest pasywne i nie zauważa, że komuś dzieje się krzywda. Oczekujemy wyjaśnień od ministra Błaszczaka. Policja powinna bronić ofiary i blokować napastników.

Co musi się wydarzyć, by rząd zareagował i sprzeciwił się takim zachowaniom? Prezydent Andrzej Duda i Premier Beata Szydło powinni zareagować i potępić takie działania. Joanna Scheuring-Wielgus powiedziała: – Obawiamy się, że takie sytuacje mogą się powtórzyć – w końcu mogą być ofiary śmiertelne.

– Dostałam list od mieszkańca Gdańska ws. wczorajszych zajść. Jako przewodnicząca zespołu przeciwko mowie nienawiści mówię „nie” takiemu zachowaniu – podsumowała posłanka Nowoczesnej.