Nowoczesna podsumowuje akcję #Misiewicze

19/09/2016
Dzisiaj (poniedziałek 19.09) w 14 województwach Nowoczesna zorganizowała konferencje prasowe #Misiewicze poświęcone zawłaszczaniu przez PiS Spółek Skarbu Państwa. Konferencje organizowali posłowie, przewodniczący regionów, a w Łodzi przedstawiciele młodzieżówki Nowoczesnej.

Nowoczesna jako pierwsza rozpoczęła precyzyjny monitoring zawłaszczania SSP przez kolesiowskie sitwy niekompetentnych „znajomych królika“. Nasza akcja Sygnalista rozpoczęta w kwietniu tego roku pozwoliła zgromadzić kilkaset nazwisk z całego kraju. Na adres mailowy akcji wciąż spływają kolejne zgłoszenia. Adres mailowy to: [email protected]

Dzięki akcji „Sygnalista” pozyskanych zostało blisko 600 nazwisk. Po analizie Nowoczesna namierzyła 227 osób powiązanych z PiS, spełniających kryteria bycia „Misiewiczem”. Odrzuconych zostało ok. 370 osób, które były nominowane przez PiS, ale nie zakwalifikowano ich do grupy „Misiewiczów”.

194 „Misiewiczów” to mężczyźni, a 33 kobiety. Do dziś najwięcej zgłoszonych osób pochodzi z województw: dolnośląskiego (63 nazwiska), Łódzkiego (24 nazwiska) i Opolskiego (21 nazwisk). Zgłaszani byli też „Misiewicze branżowi” pracujący w ramach jednej grupy kapitałowej – w KGHM 37 nazwisk działaczy partyjnych, ENERGA – 30 działaczy. W Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa w całej Polsce PiS upchnął ok. 300 kierowników biur powiatowych.

Według polityków Nowoczesnej Polacy muszą mieć świadomość, że obsadzanie stanowisk w SSP i instytucjach publicznych „Misiewiczami” trwa od 10 miesięcy. To nie jest tak, że Jarosław Kaczyński o tym nie wiedział, Beata Szydło o tym nie wiedziała, posłowie PiS o tym nie wiedzieli. Został stworzony układ celowo po to, by obsadzać swoimi osobami SSP.

Otoczenie Jarosława Kaczyńskiego urządziło się naszym kosztem. W przypadku spółek z udziałem Skarbu Państwa obecny rachunek to prawie 7 mld złotych. Tyle straciły podmioty pod kierownictwem „fachowców“ z PiS. Aż 3 mld złotych to spadek wartości udziałów Skarbu Państwa. A to dopiero niespełna rok władzy „dobrej zmiany“…

Konferencje #Misiewicze zostały zorganizowane we Wrocławiu, Bydgoszczy, Lublinie, Zielonej Górze, Łodzi, Krakowie, Płocku, Opolu, Białymstoku, Gdańsku, Kielcach, Olsztynie, Poznaniu, Bielsku-Białej.

Przypominamy, że nazwa naszej akcji nawiązuje bezpośrednio do postaci Bartłomieja Misiewicza, 25-letniego rzecznika MON, którego Antoni Macierewicz odznaczył Złotym Krzyżem za Zasługi dla Obronności oraz nominował do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ta ostatnia decyzja stała się symbolem polityki nominacji PiS w spółkach skarbu państwa. Bartłomiej Misiewicz dostał to stanowisko, mimo że nie ukończył kursu dla członków rad nadzorczych, nie ma ukończonych studiów ani doświadczenia w branży zbrojeniowej. Do nominacji wystarczyło mu poparcie Antoniego Macierewicza.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE