Ryszard Petru w Legnicy, Nowej Soli i Głogowie. Na legnickim rynku lider Nowoczesnej wskazał, kim są „Misiewicze” w KGHM

17/09/2016

W sobotę Ryszard Petru przebywa z roboczą wizytą w Legnicy, Nowej Soli i Głogowie. Na konferencji prasowej na legnickim Rynku Ryszard Petru odczytał listę „Misiewiczów” w KGHM w Legnicy. Akcja Nowoczesnej, ujawniająca sieć powiązań PiS w Spółkach Skarbu Państwa, będzie kontynuowana.

To jest po prostu jedna wielka sitwa, która owładnęła spółkami – powiedział w sobotę w Legnicy Ryszard Petru i dodał – Uruchamiamy portal www.misiewicze.pl w najbliższych dniach, gdzie będą się pojawiać kolejne nazwiska. Teraz mówimy o KGHM w Legnicy, ale jest masa mniejszych miast w Polsce, gdzie takie sytuacje mogły się zdarzać. I mam jeden apel: Nie wierzcie w to, że Jarosław Kaczyński o tym nie wiedział. To było jedno wielkie przyzwolenie Kaczyńskiego. On część z tych nazwisk akceptował. To jest element polityki PiS przejmowania państwa, właśnie poprzez „Misiewiczów” w Spółkach Skarbu Państwa.

„Misiewicze” w KGHM w Legnicy piastują dziś znaczące, bądź najważniejsze stanowiska. Jednocześnie są to osoby blisko powiązane z politykami PiS. Lista jest publikowana na Twitterze Nowoczesnej (tu oraz tu).

W ocenie Ryszarda Petru, wiele z osób nie ma żadnego przygotowania, by zasiadać w SSP. Liczne przypadki mianowania znajomych z PiS są również złamaniem ustawy o SSP. Ich niekompetencja działa na szkodę spółek, do których zostali powołani.

Nowoczesna od wielu miesięcy dostaje liczne sygnały o układzie ludzi powiązanych z PiS w Spółkach Skarbu Państwa. Sieć – układ PiS w SSP – można zobaczyć TUTAJ. „Pajęczyna” jest cały czas aktualizowana, między innymi dzięki sygnałom od obywateli, którzy mają informacje o takich przypadkach i zgłaszają je Nowoczesnej na adres [email protected].NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE