Ryszard Petru w Legnicy, Nowej Soli i Głogowie. Na legnickim rynku lider Nowoczesnej wskazał, kim są „Misiewicze” w KGHM

W sobotę Ryszard Petru przebywa z roboczą wizytą w Legnicy, Nowej Soli i Głogowie. Na konferencji prasowej na legnickim Rynku Ryszard Petru odczytał listę „Misiewiczów” w KGHM w Legnicy. Akcja Nowoczesnej, ujawniająca sieć powiązań PiS w Spółkach Skarbu Państwa, będzie kontynuowana.

To jest po prostu jedna wielka sitwa, która owładnęła spółkami – powiedział w sobotę w Legnicy Ryszard Petru i dodał – Uruchamiamy portal www.misiewicze.pl w najbliższych dniach, gdzie będą się pojawiać kolejne nazwiska. Teraz mówimy o KGHM w Legnicy, ale jest masa mniejszych miast w Polsce, gdzie takie sytuacje mogły się zdarzać. I mam jeden apel: Nie wierzcie w to, że Jarosław Kaczyński o tym nie wiedział. To było jedno wielkie przyzwolenie Kaczyńskiego. On część z tych nazwisk akceptował. To jest element polityki PiS przejmowania państwa, właśnie poprzez „Misiewiczów” w Spółkach Skarbu Państwa.

„Misiewicze” w KGHM w Legnicy piastują dziś znaczące, bądź najważniejsze stanowiska. Jednocześnie są to osoby blisko powiązane z politykami PiS. Lista jest publikowana na Twitterze Nowoczesnej (tu oraz tu).

W ocenie Ryszarda Petru, wiele z osób nie ma żadnego przygotowania, by zasiadać w SSP. Liczne przypadki mianowania znajomych z PiS są również złamaniem ustawy o SSP. Ich niekompetencja działa na szkodę spółek, do których zostali powołani.

Nowoczesna od wielu miesięcy dostaje liczne sygnały o układzie ludzi powiązanych z PiS w Spółkach Skarbu Państwa. Sieć – układ PiS w SSP – można zobaczyć TUTAJ. „Pajęczyna” jest cały czas aktualizowana, między innymi dzięki sygnałom od obywateli, którzy mają informacje o takich przypadkach i zgłaszają je Nowoczesnej na adres [email protected].