Nowoczesna składa 100 000 podpisów pod petycją w obronie konstytucji-video

26/04/2016

[trx_video url=”https://youtu.be/b2otXJU0CFc” autoplay=”off” title=”off”]

Dziękuję stu tysiącom Polaków, którzy podpisali nasz apel do Premier Szydło o wydrukowanie wyroku TK z 9 marca. Dziękuję setkom tych, którzy podpisy zbierali. Dziś przekazaliśmy nasz apel i podpisy do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru we wtorek, 26 kwietnia 2016 r., na konferencji prasowej przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie.

Akcja „Obywatele w obronie Konstytucji” rozpoczęła się 10 marca br. i polegała na zbieraniu podpisów pod petycją do rządu Premier Beaty Szydło z apelem o publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca br. W ten sposób Nowoczesna stanowczo daje odpór łamaniu ładu konstytucyjnego przez Prawo i Sprawiedliwość.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE