Nowoczesna złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez rzeczniczkę Prawa i Sprawiedliwości Beatę Mazurek

28/04/2016

Posłanka Mazurek mogła popełnić przestępstwo polegające na znieważeniu organu konstytucyjnego, jakim jest Sąd Najwyższy. – skomentowała sprawę posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. W czwartek Nowoczesna złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez B. Mazurek – posłankę PiS. Chodzi o jej wypowiedź pod adresem sędziów Sądu Najwyższego jakoby mieli stanowić „zespół kolesi”.

W reakcji na niedawną uchwałę sędziów SN posłanka PiS B. Mazurek na konferencji prasowej użyła określenia „zespół kolesi”. Kopię złożonego przez Nowoczesną zawiadomienia do prokuratury znajdziecie Państwo w załączniku.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE