Nowoczesna tworzy z Platformą Obywatelską #WspólnaLista ! Celem zwycięstwo w wyborach samorządowych.

07/03/2018

Nowoczesna podpisała z PO porozumienie o wspólnych listach do sejmików w wyborach samorządowych. Wierzymy, że koalicja spełnia oczekiwania wyborców, którzy chcą połączenia sił opozycji w wyborach. Stwarza to realną szansę na pokonanie PiS w tych i kolejnych wyborach.

Jesteśmy przekonani, że dzięki wspólnym listom uda się nam pokonać PiS w większości sejmików. Fala, która wyniosła PiS do władzy opadnie, tak jak maski z twarzy polityków PiS. Współpraca N i PO jest ważnym krokiem na drodze do obalenia rządów PiS.

Musimy pamiętać, że konflikt i dzielenie to zabicie samorządności. Dlatego działamy razem na bazie wartości, które nas łączą. – W nowym samorządzie będzie Polska otwarta, nowoczesna, dobrze zorganizowana, liberalna gospodarczo i światopoglądowo. – powiedziała w Sejmie Katarzyna Lubnauer.

Nasze listy są także otwarte na przedstawicieli ruchów miejskich, organizacji pozarządowych, liderów lokalnych, którzy podzielają program samorządowy przyjęty przez koalicję Platformy i Nowoczesnej.

Dla Nowoczesnej sprawą zasadniczą jest realizacja programu samorządowego opartego na wartościach, które towarzysza nam od początku powstania partii. Program przyjęty przez naszą koalicję to zapewnia.

Kandydaci N na radnych sejmików to osoby przede wszystkim dobrze znające problemy mieszkańców w swoich okręgach, kompetentne w różnych dziedzinach, społecznicy, eksperci, przedsiębiorcy. Wierzymy, że są oni w stanie wnieść świeżość, nowe spojrzenie i nowe pomysły. Jesteśmy przekonani, że otrzymają poparcie w wyborach, a wspólne listy pomogą w uzyskaniu przez nich mandatów.

– Chcemy budować Polskę dla ludzi, którzy patrzą w przyszłość a nie dla ludzi, którzy tkwią w okopach historii.- komentowała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE