Departament Stanu USA objął władze polskie sankcjami dyplomatycznymi ze względu na ustawę o IPN.

06/03/2018

Dzisiaj pojawiła się informacja, która dla nas wszystkich jest informacją mrożącą. Wynika z niej że Departament Stanu USA przygotował dokumenty, które świadczą o tym, że polskie władze zostaną objęte sankcjami dyplomatycznymi ze względu na ustawę o IPN.

Według  informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej zagrożone są projekty dotyczące naszego bezpieczeństwa czyli obecność amerykańskich żołnierzy w Polsce. To sytuacja dramatyczna, która świadczy o tym, że polski rząd prowadzi politykę sprzeczną z interesem naszego bezpieczeństwa – Powiedział poseł Adam Szłapka.

Według Nowoczesnej objęcie Polski sankcjami przez USA (najważniejsze państwo w NATO i naszego głównego sojusznika) podważa całą politykę naszego rządu. Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki zostali postawieni w jednym szeregu z takimi polityki jak Janukowycz czy Łukaszenko. Pamiętajmy że sankcje dla polskiego rządu ostatni raz funkcjonowały w czasach komunistycznych. Jest to scenariusz napisany poza Polską i nie służy interesowi Polski, ta ustawa ma źródło poza Polską, rząd polski ją przyjął a skutki tego odczują wszyscy obywatele.

Nie można wykluczyć, że podobne kroki podejmą inne państwa europejskie, że również wśród państw Unii Europejskiej okaże się, że politycy PiS są persona non grata. Wszyscy zdają sobie sprawę w jaki sposób działa rząd PiS jeśli chodzi o praworządność. To wzbudza niepokój wszystkich krajów UE – Dodała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Według nas patriotyzm nie polega na tym że prowadzi się agresywną politykę historyczną, że ma się usta pełne frazesów. Patriotyzm to zapewnienie Polakom bezpieczeństwa i sojuszy międzynarodowych. Zniszczenie sojuszu z USA i UE to w naszej ocenie antypatriotyzm i działanie na szkodę państwa.

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE