Wiosenna ofensywa .N trwa. 20 tys. egzemplarzy Konstytucji rozdane w całym kraju!

Nie ma kompromisu za wszelką cenę. Konstytucja musi być przestrzegana i wyrok Trybunału Konstytucyjnego musi zostać opublikowany –  mówił w sobotę we Wrocławiu lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Wizyta w stolicy Dolnego Śląska to drugie z serii zaplanowanych na wiosnę spotkań posłów Nowoczesnej z wyborcami.
Po rozmowach w klubie Eter, gdzie zebrało się blisko tysiąc osób, członkowie Nowoczesnej zbierali podpisy pod skierowaną do premier Beaty Szydło petycją w sprawie publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Ważnym elementem wizyty we Wrocławiu było rozdawanie Konstytucji RP na Placu Solnym. Podobne akcje w sobotę odbyły się w kilkudziesięciu polskich miastach, m.in. Krakowie, Warszawie, Łodzi czy Poznaniu. Członkowie Nowoczesnej rozdali w sumie ponad 20 tysięcy egzemplarzy Konstytucji.

Wiosenną ofensywę Nowoczesna rozpoczęła 6 marca wystąpieniem Ryszarda Petru w Sali Kolumnowej Sejmu. Lider Nowoczesnej wraz z posłami ugrupowania odwiedzi 7 największych miast. Seria spotkań z sympatykami zakończy się w Warszawie 28 maja.