Wiosenna ofensywa .N trwa. 20 tys. egzemplarzy Konstytucji rozdane w całym kraju!

03/04/2016

Nie ma kompromisu za wszelką cenę. Konstytucja musi być przestrzegana i wyrok Trybunału Konstytucyjnego musi zostać opublikowany –  mówił w sobotę we Wrocławiu lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Wizyta w stolicy Dolnego Śląska to drugie z serii zaplanowanych na wiosnę spotkań posłów Nowoczesnej z wyborcami.
Po rozmowach w klubie Eter, gdzie zebrało się blisko tysiąc osób, członkowie Nowoczesnej zbierali podpisy pod skierowaną do premier Beaty Szydło petycją w sprawie publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Ważnym elementem wizyty we Wrocławiu było rozdawanie Konstytucji RP na Placu Solnym. Podobne akcje w sobotę odbyły się w kilkudziesięciu polskich miastach, m.in. Krakowie, Warszawie, Łodzi czy Poznaniu. Członkowie Nowoczesnej rozdali w sumie ponad 20 tysięcy egzemplarzy Konstytucji.

Wiosenną ofensywę Nowoczesna rozpoczęła 6 marca wystąpieniem Ryszarda Petru w Sali Kolumnowej Sejmu. Lider Nowoczesnej wraz z posłami ugrupowania odwiedzi 7 największych miast. Seria spotkań z sympatykami zakończy się w Warszawie 28 maja.

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE