Nowoczesna za Europejską Deklaracją Równości!

25/04/2019
Nowoczesna za Europejską Deklaracją Równości!

25 kwietnia w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja prasowa, która zorganizowana została przez partię Nowoczesna i Kampanię Przeciw Homofobii.

Nowoczesna jako pierwsza obecna w Sejmie partia w pełni poparła Europejską Deklarację Równości, w imieniu partii swój podpis na niej złożyła posłanka Monika Rosa, a sama deklaracja szczególnie poparta została przez kandydatów Nowoczesnej w wyborach do Parlamentu Europejskiego:

  • Ewa Lieder (Pomorskie, 6 miejsce na liście)
  • Paweł Pudłowski (Warszawa, 7 miejsce na liście)
  • Krzysztof Mieszkowski (Dolnośląskie i Opolskie, 10 miejsce na liście)
  • Joanna Czerska-Thomas (Kujawsko-Pomorskie, 9 miejsce na liście)
  • Renata Caban (Śląskie, 7 miejsce na liście)

Kandydaci Nowoczesnej w podpisanej deklaracji zobowiązali się do:

  • Wzmocnienia ochrony prawnej osób LGBTI woparciu o prawa unijne i politykę UE;
  • Zapewnienia bezpiecznego środowiska dla osób i organizacji broniących praw człowieka osób LGBTI;
  • Bycia sojusznikiem / sojuszniczką tych, których głos niejest dostatecznie reprezentowany;
  • Uczynienia z Unii Europejskiej liderki w kwestii praw osób LGBTI;
  • Wspierania społeczności LGBTI przy użyciu mandatów poselskich do PE.

Jak zapowiedziała Monika Rosa, posłanka Nowoczesnej, która w imieniu partii złożyła swój podpis pod Deklaracją: „Jako kandydaci i kandydatki do Parlamentu Europejskiego będziemy walczyć o prawa osób LGBT+, będziemy ich wspierać, będziemy ich sojusznikami. Będziemy starali się, aby to Unia Europejska była przodownikiem w walce z dyskryminacją i homofobią”

Radna miasta Bydgoszczy Joanna Czerska-Thomas, kandydatka Nowoczesnej do Europarlamentu zaprosiła wszystkich na bydgoski Marsz Równości słowami: „Demokracja jest wtedy gdy rządy większości dbają o prawa mniejszości. Warto o tej myśli pamiętać i dlatego już dziś serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na pierwszy bydgoski Marsz Równości, który odbędzie się 11 maja.”

Posłanka Nowoczesnej, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z województwa pomorskiego Ewa Lieder podkreśliła jak ważna jest walka o prawa człowieka i gwarantowanie tychże praw przez Unię Europejską, zaprosiła również wszystkich na gdański Marsz Równości, który odbędzie się 25 maja.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE