Nowoczesna złoży własny projekt ustawy o świadomej prokreacji

17/01/2018

Nowoczesna przedstawi w Sejmie własny projekt ustawy o aborcji oraz zwróci się do innych klubów parlamentarnych o ponowne podpisania i złożenia projektu #RatujmyKobiety.

– Odbyliśmy dziś bardzo dobre posiedzenie klubu poselskiego. Mówiliśmy na nim o wartościach, ścierając się na argumenty i dyskutując dlaczego poszczególni posłowie w ubiegłym tygodniu zagłosowali tak a nie inaczej. – mówiła na konferencji prasowej Kamila Gasiuk-Pihowicz. – Uważamy, że dyskusja gdzie jedna strona słucha drugiej to jedyna droga do uzyskania porozumienia. Na codzień w polityce takich szczerych, merytorycznych dyskusji jest za mało. – kontynuowała.

Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała jakie kroki w najbliższym czasie podejmie klub poselski Nowoczesna:

Złożymy przygotowany przez Joannę Schmidt projekt ustawy o świadomej prokreacji, który dotyczy m.in. ułatwienia dostępu do antykoncepcji, neutralnej światopoglądowo edukacji seksualnej, pewnej liberalizacji przepisów dotyczących przerywania ciąży pod warunkiem udzielenia wsparcia psychologicznego i prawnego oraz pomocy i wsparcia dla rodziców po poronieniu. – mówiła rzeczniczka partii.

– Pomimo, że Nowoczesna będzie składała własny projekt to nasi posłowie odpowiedzą również na apel środowisk kobiecych wzywający do ponownego podpisania i złożenia projektu obywatelskiego. Część posłów Nowoczesna podpisze projekt i zwróci się jednocześnie do pozostałych klubów opozycyjnych z zaproszeniem do ponownego złożenia projektu #RatujmyKobiety. – ogłosiła Paulina Hennig-Kloska.

Kontynuując Hennig-Kloska podsumowała, że celem tych działań jest uszanowanie głosu obywateli, którzy zgłaszali tę ustawę oraz umożliwienie debaty parlamentarnej nad nią.

– Dziś powołaliśmy również rzecznika dyscypliny którym została Ewa Lieder. Stanowiska klubu dalej będą wypracowane w merytorycznej dyskusji. Część ukaranych posłów już wpłaciło kary na organizacje kobiece. Dziś szukaliśmy porozumienia w drodze rozmowy o wartościach – poinformowała Przewodnicząca Klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz

– Przygotowaliśmy własny projekt, jest on dość odmienny od projektu Ratujmy Kobiety, porusza np. kwestie pochówku, wsparcia dla kobiet po poronieniach oraz dozwala na aborcję po konsultacjach z lekarzem. – zapowiedziała Paulina Hennig-Kloska w Porównując różnicę rzeczniczka partii podkreśliła także, że w projekt Nowoczesnej nie zakłada zakazu demonstrowania i możliwości usuwania ciąży samodzielnie przed 18 rokiem życia.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE