Obradował Klub Poselski Nowoczesnej

19/01/2017

Przygotowania do wyborów samorządowych oraz współdziałanie partii opozycyjnych były tematem dzisiejszego (19.01.17) posiedzenia Klubu Poselskiego Nowoczesna. – Apelujemy do PO o wspólne posiedzenie klubów, aby wypracować wspólne działania w kwestiach zasadniczych – powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu Klubu Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej. 

Nowoczesna  nie będzie popierać żadnych zmian w ordynacji wyborczej, które proponuje PiS. Według posłów Nowoczesnej jest to działanie mające na celu wyłącznie dostosowanie  ordynacji wyborczej do potrzeb PiS.

W ramach przygotowań do wyborów samorządowych Nowoczesna powołała  szefa sztabu wyborczego  na szczeblu krajowym.  W każdym regionie powołani zostali również szefowie  sztabów regionalnych. Przygotowywane są szkolenia dla członków sztabów organizujących  kampanię wyborczą oraz dla kandydatów na  radnych.  – Na posiedzeniu Klubu  podsumowaliśmy dotychczasowe przygotowania. Jesteśmy zaawansowani  w przygotowaniach do wyborów samorządowych – podsumował poseł  Adam Szłapka, Sekretarz Generalny partii.  – Jesteśmy gotowi na wybory samorządowe, niezależnie kiedy miały by się odbyć – dodał poseł Szłapka. Nowoczesna  ma już pięć tysięcy członków w całym kraju.

Posłanka Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca partii przypomniała podczas konferencji, że Nowoczesna organizuje pomoc prawną  dla osób, które uczestniczyły w protestach przed Sejmem w dniu 16 grudnia ubiegłego roku, a  których wizerunki pojawiły się w mediach jako osby poszukiwane przez policję. Osoby te mogą  się zwrócić o pomoc do biur poselskich posłów:  Kamili Wróblewskiej, Zbigniewa Gryglasa i Kamili Gasiuk-Pihowicz.  – Uważamy że to co robi minister  Błaszczak to próba zastraszenia Polaków, którzy biorą udział w takich protestach – stwierdziła Lubnauer.

Ryszard Petru poproszony o komentarz do prowadzonego przez premier przeglądu mediów powiedział:  premier Beata Szydło powinna mieć na co dzień kontakt ze swoimi ministrami nie tylko raz do roku.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE