Obradował Klub Poselski Nowoczesnej

Przygotowania do wyborów samorządowych oraz współdziałanie partii opozycyjnych były tematem dzisiejszego (19.01.17) posiedzenia Klubu Poselskiego Nowoczesna. – Apelujemy do PO o wspólne posiedzenie klubów, aby wypracować wspólne działania w kwestiach zasadniczych – powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu Klubu Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej. 

Nowoczesna  nie będzie popierać żadnych zmian w ordynacji wyborczej, które proponuje PiS. Według posłów Nowoczesnej jest to działanie mające na celu wyłącznie dostosowanie  ordynacji wyborczej do potrzeb PiS.

W ramach przygotowań do wyborów samorządowych Nowoczesna powołała  szefa sztabu wyborczego  na szczeblu krajowym.  W każdym regionie powołani zostali również szefowie  sztabów regionalnych. Przygotowywane są szkolenia dla członków sztabów organizujących  kampanię wyborczą oraz dla kandydatów na  radnych.  – Na posiedzeniu Klubu  podsumowaliśmy dotychczasowe przygotowania. Jesteśmy zaawansowani  w przygotowaniach do wyborów samorządowych – podsumował poseł  Adam Szłapka, Sekretarz Generalny partii.  – Jesteśmy gotowi na wybory samorządowe, niezależnie kiedy miały by się odbyć – dodał poseł Szłapka. Nowoczesna  ma już pięć tysięcy członków w całym kraju.

Posłanka Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca partii przypomniała podczas konferencji, że Nowoczesna organizuje pomoc prawną  dla osób, które uczestniczyły w protestach przed Sejmem w dniu 16 grudnia ubiegłego roku, a  których wizerunki pojawiły się w mediach jako osby poszukiwane przez policję. Osoby te mogą  się zwrócić o pomoc do biur poselskich posłów:  Kamili Wróblewskiej, Zbigniewa Gryglasa i Kamili Gasiuk-Pihowicz.  – Uważamy że to co robi minister  Błaszczak to próba zastraszenia Polaków, którzy biorą udział w takich protestach – stwierdziła Lubnauer.

Ryszard Petru poproszony o komentarz do prowadzonego przez premier przeglądu mediów powiedział:  premier Beata Szydło powinna mieć na co dzień kontakt ze swoimi ministrami nie tylko raz do roku.