Spotkanie Petru – Juncker

18/01/2017

Ryszard Petru – przewodniczący Nowoczesnej spotkał się w środę 18 stycznia br. w Brukseli z Jean-Claudem Junckerem – przewodniczącym Komisji Europejskiej. Głównymi tematami rozmowy był Brexit i jego wpływ na unijny budżet, strefa euro oraz kryzys migracyjny w Europie.

” Istnieje ryzyko tego, że po wyjściu Brytyjczyków z UE może okazać się, że obecna wieloletnia perspektywa finansowa (2014-2020) musi ulec rewizji i dyskusja nad nową rozpocznie się wcześniej, co nie jest dla Polski korzystne. Oznaczałoby to konieczność rozpoczęcia negocjacji nad nowym wieloletnim budżetem już z końcem 2017 r. Wydaje się, że rządzący obecnie w Polsce nie mają świadomości tych wyzwań” – powiedział Petru.

Komentując wynik wyborów na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego dodał:

„Poparcie liberałów dla kandydata Europejskiej Partii Ludowej na szefa Parlamentu Europejskiego oznacza koalicję oraz to, że Donald Tusk uzyska poparcie na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Według mojej wiedzy pozycja Donalda Tuska nie jest zagrożona”.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE