– Przyznając kolejny tytuł Człowieka Roku premier Beacie Szydło Forum w Krynicy udowodniło, że nie jest ekonomiczne. To już kolejne takie wyróżnienie, najpierw był Kaczyński później Orban, teraz Szydło – mówił w Sejmie Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej.
Lider Nowoczesnej podsumował „osiągnięcia” premier Beaty Szydło, za które wyróżniono ją honorowym tytułem Forum w Krynicy:
- Zapowiadano dla przedsiębiorców program: „małe przychody mała składka ZUS”, miała być przygotowana konstytucja dla biznesu i nic w tych sprawach nie zrobiono. Za to przedsiębiorcy od początku roku płacą o 50 zł wyższy ZUS.
Należy również dodać, że gospodarka, aby była zdrowa, aby mogła się dobrze rozwijać powinna być poruszana przez trzy silniki: inwestycje, eksport i konsumpcja. Tymczasem „lecimy” obecnie tylko na jednym silniku: na konsumpcji. Inwestycje zupełnie leżą, coraz więcej importujemy. Tak dokładnie było za Gierka.
- Rozwalenie wymiaru sprawiedliwości – to spowoduje, że sądy będą jeszcze bardziej opieszałe.
- Człowiekowi Roku Beacie Szydło na pewno udało się obsadzenie w szybkim tempie spółek skarbu państwa tysiącami misiewiczów.
- Obniżenie wieku emerytalnego – to osiągnięcie Beaty Szydło, które najbardziej będzie bolało Polaków, szczególnie kobiety. Przyszli emeryci premier Szydło będą zawdzięczać głodowe emerytury.
- Rozpoczęcie dyskusji w Polsce w sprawie reparacji – w rzeczywistości Polska nie ma na nie szansy, a taka wojna dyplomatyczna z Niemcami, które są głównymi płatnikami do budżetu UE, spowoduje, że Polska dużo straci przy podziale funduszy unijnych na nową perspektywą budżetową.
- Chaos w edukacji – szkoła proponowana przez rząd Beaty Szydło przygotuje młodych Polaków do pracy przy taśmie produkcyjnej a nie do zakładania własnej firmy. Proponują szkołę nie uczącą kreatywności, która nie pomaga w rozwijaniu talentów, samodzielnego myślenia.
Ryszard Petru przypomniał, że Nowoczesna ma program, w którym są zupełnie inne rozwiązania, niż proponowane przez rząd Beaty Szydło. Nowoczesna stawia na inwestycje, na niskie podatki, na rozwiązania ułatwiające tworzenie nowych miejsc pracy, na szkołę przystosowującą do potrzeb rynku pracy, na sprawność działania sądów, na rozwijającą sie gospodarkę, by Polacy mieli szansę na wysokie wynagrodzenia.