Ostatnia niedziela handlowa 2022 roku!

18/12/2022
Nowoczesna - Ostatnia niedziela handlowa 2022 roku 1

Pamiętacie jeszcze czasy, kiedy w Polsce ważniejsza od PiS była wolność, a wszyscy mogli robić zakupy wtedy, kiedy chcieli? Pamiętacie studentów, którzy mogli wówczas dorabiać sobie pracą w weekendy? Pamiętacie szybkie, niedzielne zakupy, kiedy zabrakło wam składnika do wymarzonego obiadu? Pamięć, to jedyne, co nam po tym zostało, bo w grudniu pożegnaliśmy ostatnią niedzielę handlową mijającego roku.

Zakaz handlu w niedzielę nie ma sensu. Jest dziurawy i nieegzekwowalny, a najgorsze prawo to takie, które nie jest skuteczne i udowadnia, że „przepisy są po to, żeby je łamać”. Dlaczego sklepy z zielonym płazem w nazwie i stacje benzynowe mają zarabiać w niedziele miliony, a dobrze wyposażone, osiedlowe sklepy spożywcze mają cierpieć? My tego nie rozumiemy, ale nie ma się co łudzić – polityka PiS nie jest logiczna. Działania Kaczyńskiego są oparte na głupocie, ignorancji, nienawiści i kompleksach.

Sondaże nie kłamią – Koalicja Obywatelska idzie w tym roku po zwycięstwo i jako Nowoczesna nie mamy wątpliwości, że przywrócenie handlu w niedzielę powinno być jedną z najszybszych i najprostszych reform, jakich dokonamy po przejęciu władzy. Bo każdy ma prawo do tego, żeby kupować i pracować wtedy, kiedy chce.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE