Oświadczenie w sprawie kolejnych manipulacji Do Rzeczy i TVPInfo

17/01/2017

Oświadczenie

Główny kanał informacyjny telewizji publicznej – TVP Info w popołudniowym wydaniu specjalnym podał dziś za portalem „Do Rzeczy” informację, że 16 grudnia 2016 r., w dniu rozpoczynającym protest opozycji w Sejmie, przygotowywany był „apel opozycji o interwencję do Unii Europejskiej”.

Informacja ta jest całkowicie nieprawdziwa, a sposób jej zaprezentowania przez TVP Info nosi znamiona prowokacji.

Nowoczesna nie wie o żadnej takiej inicjatywie.

Polska jest członkiem Unii Europejskiej, a członkostwo to jest jednym z gwarantów polskiego bezpieczeństwa i rządów prawa. Rozmawiamy i będziemy rozmawiali z przedstawicielami instytucji unijnych o bieżącej sytuacji w Polsce. To element naszego patriotyzmu i odpowiedzialności.

Tworzenie i powielanie nieprawdziwych informacji to jedna z metod działania, które stosują niedemokratyczne, pragnące destabilizacji w Europie rządy. Stanowczo protestujemy przeciwko wdrażaniu tej metody w Polsce, przez telewizję, której misją powinna być  obiektywna informacja.

Oczekujemy natychmiastowego wycofania się z rozpowszechniania tej informacji i sprostowania jej.

Paweł Rabiej
Rzecznik Nowoczesnej

Warszawa, 17 stycznia 2017 r.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE