Oświadczenie w związku z publikacjami Super Expressu i Tygodnika wSieci

21/01/2017

Szanowni Państwo,
1. Informacje podane dzisiaj (21 stycznia 2017) przez Super Express i wSieci są całkowicie nieprawdziwe, oszczercze i skandaliczne.
2. Wszystkie wymienione w artykułach hotele i wyjazdy były wyjazdami grupy posłów Nowoczesnej i miały charakter służbowy.
3. W związku z próbą zniesławienia mnie poprzez sugerowanie, że publiczne pieniądze wykorzystywałem w prywatnym celu, co nigdy nie miało miejsca, występuję przeciwko obu redakcjom na drogę sądową z żądaniem sprostowania, przeprosin i wpłaty po 50 tys zł. na WOŚP.
4. Artykuły prasowe rozpowszechniające nieprawdziwe informacje oraz w sposób niezgodny z prawdą insynuujące rzekome wydarzenia ze sfery mojego życia prywatnego będą skutkowały złożeniem zawiadomienia do prokuratury o zniesławienie, a także skierowaniem sprawy na drogę cywilną o ochronę dóbr osobistych.

Ryszard PetruNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE