Ryszard Petru w Szczecinie: Nowoczesna za ograniczeniem liczby kadencji, ale tak, by prawo nie działało wstecz

23/01/2017

Nowoczesna była zwolennikiem tego, aby ograniczyć kadencje wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz posłów, ale nigdy nie mówiliśmy, żeby robić to wstecz i nigdy nie przyłożymy ręki do zmian prawa wyborczego, które daje szanse PiS-owi na większą władzę w Polsce – powiedział Ryszard Petru na konferencji w Szczecinie. Wraz z liderem Nowoczesnej z miediami spotkali się posłowie Piotr Misiło i Radosław Lubczyk.

Przewodniczący Nowoczesnej podkreślił, ze ugrupowanie nie zgadza się na łączenie wyborów samorządowych z parlamentarnymi.

Ponadto Ryszard Petru zaapelował do wicepremiera Morawieckiego, żeby ten nie fałszował statystyk – Żeby nie mówił o tym, że jak nie pasują mu fakty, to trzeba je zmienić. Na zeszły rok obiecywał nam wysoki wzrost gospodarczy, był znacznie niższy, bo polscy przedsiębiorcy nie chcą inwestować w tak niepewnych czasach. Morawieckiemu to się nie podoba i zwala na Eurostat, GUS, że źle liczy. Wykazuje się przy tym olbrzymią niewiedzą, bo jeżeli są nawet korekty w fakturach VAT, to one nie wpływają na wzrost PKB, tylko na strukturę – skomentował sprawę przewodniczący Nowoczesnej i dodał – Osoba, która mówi, że nie pasują mu dane i trzeba je zweryfikować, bo gospodarka zwalnia, pokazuje, że fałszerstwo jest sposobem na rozwiązywanie problemów Polski.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE