Ryszard Petru w Szczecinie: Nowoczesna za ograniczeniem liczby kadencji, ale tak, by prawo nie działało wstecz

Nowoczesna była zwolennikiem tego, aby ograniczyć kadencje wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz posłów, ale nigdy nie mówiliśmy, żeby robić to wstecz i nigdy nie przyłożymy ręki do zmian prawa wyborczego, które daje szanse PiS-owi na większą władzę w Polsce – powiedział Ryszard Petru na konferencji w Szczecinie. Wraz z liderem Nowoczesnej z miediami spotkali się posłowie Piotr Misiło i Radosław Lubczyk.

Przewodniczący Nowoczesnej podkreślił, ze ugrupowanie nie zgadza się na łączenie wyborów samorządowych z parlamentarnymi.

Ponadto Ryszard Petru zaapelował do wicepremiera Morawieckiego, żeby ten nie fałszował statystyk – Żeby nie mówił o tym, że jak nie pasują mu fakty, to trzeba je zmienić. Na zeszły rok obiecywał nam wysoki wzrost gospodarczy, był znacznie niższy, bo polscy przedsiębiorcy nie chcą inwestować w tak niepewnych czasach. Morawieckiemu to się nie podoba i zwala na Eurostat, GUS, że źle liczy. Wykazuje się przy tym olbrzymią niewiedzą, bo jeżeli są nawet korekty w fakturach VAT, to one nie wpływają na wzrost PKB, tylko na strukturę – skomentował sprawę przewodniczący Nowoczesnej i dodał – Osoba, która mówi, że nie pasują mu dane i trzeba je zweryfikować, bo gospodarka zwalnia, pokazuje, że fałszerstwo jest sposobem na rozwiązywanie problemów Polski.