Pani Premier, poprzemy Panią w Brukseli, ale…

15/01/2016

[trx_video url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2016/01/ryszard-petru-13-01-16w-1.mp4″ autoplay=”off” title=”off”]

Żeby nie było wątpliwości, Pani Premier:

Poprzemy Panią w Brukseli pod warunkiem, że Rząd wycofa się ze szkodliwych dla demokracji i budzących zaniepokojenie Unii Europejskiej ustaw:
1. Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym.
2. Ustawa o mediach publicznych.
3. Ustawa o służbie cywilnej.
4. Ustawa o policji.

Rząd Polski jeszcze nigdy, w ostatnich 26 latach transformacji, nie był na kolanach tak, jak jest teraz. Żaden Premier nie musiał przez politykami europejskimi tłumaczyć się z łamiących demokrację działań podejmowanych w granicach własnego państwa.

Jako konstruktywna opozycja chętnie pomożemy w dopracowaniu kontrowersyjnych ustaw w taki sposób, by nie pogłębiały w społeczeństwie podziałów powstałych dzięki działaniom Pani Rządu i aby nie budziły niepokoju naszych partnerów w Unii Europejskiej.

Chcemy Polski stabilnej i wiarygodnej dla zagranicznych partnerów i polskich obywateli.
A czego chce Pani Rząd, Pani Premier?NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE