PiS = Drożyzna

10/01/2022
PiS = Drożyzna 1

10 stycznia to Światowy Dzień Obniżania Kosztów Energii. A rachunki za energię szpitala, przed którym staliśmy podczas konferencji prasowej, w wyniku podwyżek będą wyższe aż o 56%, czyli łącznie ponad pół miliona złotych rachunku za energię elektryczną. O 56% więcej na to co niezbędne – mechanizmy potrzebne do podtrzymywania życia pacjentów.

Drastyczne podwyżki są widoczne wszędzie.

❌ W samych Katowicach KZGM mówi, że o 150% wzrosną koszty zużycia energii.

❌ Wiemy od Metropolii, że w przetargu, wspólnych zakupach dla miast należących do metropolii te koszty energii wzrosną o minimum 60%.

❌ Rachunki miasta Ruda Śląska w 2022 r. będą wyższe o 66%.

❌ Sosnowcu to również jest podwyżka o ok. 60%.

Każdy samorządowiec, ale także każdy z nas – mieszkający w miastach, miasteczkach, na wsiach – odczuje te podwyżki na własnej skórze. Podwyżki dotkną nas nie tylko w indywidualnych rachunkach, ale także podczas wizyty w szpitalu, który nie będzie w stanie zapłacić za światło i ogrzewanie. To samo spotka szkoły, przedszkola, żłobki, domy kultury…

Samorządy zamiast finansować inwestycje, których oczekują mieszkańcy, będą zaciskać pasa i płacić horrendalne rachunki za prąd i gaz. Zamiast coraz wygodniej, będziemy żyć coraz gorzej.

‼️ Rozumiem, że z okien ministreialnych limuzyn i rządowych klinik tego nie widać. Nie widać biedy w DPS-ach, nie widać problemów w przedszkolach i żłobkach, nie widać przepełnionych publicznych szpitali.

⚠️ My, Obywatele i Obywatelki, to widzimy, bo korzystamy z tych usług na co dzień. I żądamy od władzy normalności!

Monika RosaNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE