Ruszamy z naborem kandydatów do komisji wyborczych!

09/02/2022
5445fcb90bfea_o

Przy obecnym rozchwianiu sceny politycznej i rekordowo dołujących wynikach PiS wybory mogą się odbyć w każdej chwili. Dlatego liderzy struktur ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej – Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych podjęli decyzję o wspólnym przeprowadzeniu wstępnego naboru kandydatów na członków komisji i mężów zaufania do komisji wyborczych w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Na samym Mazowszu będzie działać ponad 2 tys. komisji. W sytuacji, gdy ryzyko manipulacji wyborczych jest bardzo duże, kluczowa staje się szeroka kontrola procesu wyborczego i patrzenie na ręce organizatorom wyborów.
W najbliższych tygodniach sympatycy Koalicji Obywatelskiej będą mogli wstępnie zadeklarować chęć udziału w ruchu kontroli wyborów i udziału w pracy komisji wyborczych.


NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE