R. Petru w Elblągu apeluje o udział w demonstracji 25 marca

18/03/2017

W sobotę lider Nowoczesnej Ryszard Petru przebywał w Elblągu i Olsztynie w ramach roadshow #PolskaNowoczesna. W czasie konferencji prasowej zaapelował do obywateli to, by 25 marca pojawili się w Warszawie i wzięli udział w manifestacji i marszu z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Podobne manifestacje tego dnia odbywają się w wielu miastach Europy.

– Chciałbym zaapelować o udział w demonstracji pro-europejskiej 25 marca. To jest inicjatywa ponad podziałami. Chodzi o to, by pokazać że Polska jest pro-europejska, że nie damy się wyprowadzić z Europy. I chcemy pokazać całemu światu, że PiS nie reprezentuje suwerena, nie reprezentuje narodu.  
– mówił na konferencji prasowej w Elblągu szef Nowoczesnej Ryszard Petru.

25 marca Europa będzie obchodziła rocznicę podpisania Traktatów rzymskich. Na całym kontynencie z tej okazji będą się odbywać marsze i manifestacje. Nie inaczej będzie w Warszawie. O 12:00 na warszawskim Placu na Rozdrożu zapowiedziano manifestację poparcia dla obecności Polski w UE. Stamtąd wystartuje również marsz, który przejdzie na Plac Zamkowy. Hasłem przewodnim wydarzenia jest #KochamCięEuropo – chodzi o to, by pokazać, że Polkom i Polakom zależy na obecności w zjednoczonej Europie. Wśród sygnatariuszy Manifestu Obywateli są m.in.: Władysław Frasyniuk, Ryszard Petru, Krystyna Janda, Adam Michnik, Robert Biedroń, Barbara Nowacka, Róża Thun.

Tego dnia premier Szydło będzie reprezentować formalnie nas w Rzymie, dobrze będzie pokazać sygnał, że z Europy żadnemu PiS-owi nie damy się wypchnąć. Jedynym sposobem, by pokazać, że nas jest więcej, by ten rząd szybciej przegrał, jest wielka mobilizacja społeczeństwa. Tak jak ta demonstracja. –powiedział w Elblągu Ryszard Petru.

Lider Nowoczesnej przebywał w sobotę w Elblągu i Olsztynie w ramach trwającej od stycznia tego roku serii spotkań w całym kraju pod hasłem #PolskaNowoczesna ze strukturami i sympatykami ugrupowania w ramach wsparcia przygotowań do wyborów samorządowych.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE