R. Petru w Elblągu apeluje o udział w demonstracji 25 marca

W sobotę lider Nowoczesnej Ryszard Petru przebywał w Elblągu i Olsztynie w ramach roadshow #PolskaNowoczesna. W czasie konferencji prasowej zaapelował do obywateli to, by 25 marca pojawili się w Warszawie i wzięli udział w manifestacji i marszu z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Podobne manifestacje tego dnia odbywają się w wielu miastach Europy.

– Chciałbym zaapelować o udział w demonstracji pro-europejskiej 25 marca. To jest inicjatywa ponad podziałami. Chodzi o to, by pokazać że Polska jest pro-europejska, że nie damy się wyprowadzić z Europy. I chcemy pokazać całemu światu, że PiS nie reprezentuje suwerena, nie reprezentuje narodu.  
– mówił na konferencji prasowej w Elblągu szef Nowoczesnej Ryszard Petru.

25 marca Europa będzie obchodziła rocznicę podpisania Traktatów rzymskich. Na całym kontynencie z tej okazji będą się odbywać marsze i manifestacje. Nie inaczej będzie w Warszawie. O 12:00 na warszawskim Placu na Rozdrożu zapowiedziano manifestację poparcia dla obecności Polski w UE. Stamtąd wystartuje również marsz, który przejdzie na Plac Zamkowy. Hasłem przewodnim wydarzenia jest #KochamCięEuropo – chodzi o to, by pokazać, że Polkom i Polakom zależy na obecności w zjednoczonej Europie. Wśród sygnatariuszy Manifestu Obywateli są m.in.: Władysław Frasyniuk, Ryszard Petru, Krystyna Janda, Adam Michnik, Robert Biedroń, Barbara Nowacka, Róża Thun.

Tego dnia premier Szydło będzie reprezentować formalnie nas w Rzymie, dobrze będzie pokazać sygnał, że z Europy żadnemu PiS-owi nie damy się wypchnąć. Jedynym sposobem, by pokazać, że nas jest więcej, by ten rząd szybciej przegrał, jest wielka mobilizacja społeczeństwa. Tak jak ta demonstracja. –powiedział w Elblągu Ryszard Petru.

Lider Nowoczesnej przebywał w sobotę w Elblągu i Olsztynie w ramach trwającej od stycznia tego roku serii spotkań w całym kraju pod hasłem #PolskaNowoczesna ze strukturami i sympatykami ugrupowania w ramach wsparcia przygotowań do wyborów samorządowych.