Ryszard Petru w liście do przywódców europejskich: Chcemy reprezentować głos proeuropejskich obywateli Polski

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/03/List-Ryszarda-Petru-do-liderów-państw-UE_PL_.pdf” title=”List Ryszarda Petru do liderów państw UE_PL_”]- Wysłałem do przywódców europejskich list, w którym piszę, że Polakom zależy na pozostaniu i współpracy w ramach Unii Europejskiej. – powiedział w czwartek (16.03.2017.) w Sejmie Ryszard Petru przewodniczący Nowoczesnej. Z niedawnego sondażu IBRIS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że prawie 80 procent Polaków jest za pozostaniem w strukturach Unii Europejskiej.

Lider Nowoczesnej przyznał stanowczo, że Polska powinna wejść do strefy euro, gdyż przemawiają za tym argumenty gospodarcze i polityczne. – W dyskusji o strefie euro jest zbyt dużo błędnych stanowisk. Wprowadzimy walutę euro w Polsce dwa lata po zwycięstwie w wyborach parlamentarnych, czyli najbardziej realnym obecnie terminem jest 2021 rok. – zadeklarował R. Petru.

Szef Nowoczesnej pogratulował również premierowi Holandii Markowi Rutte, którego partia VVD wygrała w środę wybory parlamentarne – Gratuluję Markowi Rutte wygranej z populistami. To sygnał dla Europy, że wszyscy w Europie możemy pokonać populistów. Partie prorozwojowe wygrywają w tak ważnych krajach jak Holandia.

W poniedziałek 20 marca Nowoczesna rozpoczyna serię debat o przyszłości Polski, m.in. o gospodarce, edukacji, zdrowiu, ale i pozycji Polski na arenie międzynarodowej. – PiS po blamażu w na forum unijnym  nie jest traktowany poważnie. Wielka Brytania miała być naszym głównym sojusznikiem w Unii Europejskiej a okazało się, że ignorują panią premier. To ona również obiecywała, że załatwi wszystko dla Polaków w Wielkiej Brytanii, tymczasem Wielka Brytania wychodzi z UE.

Ministrowie rządu PiS odmówili wzięcia udziału w debacie Nowoczesnej. [pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/03/List-Ryszarda-Petru-do-liderów-państw-UE-PL.pdf” title=”List Ryszarda Petru do liderów państw UE [PL]”]