Ryszard Petru w liście do przywódców europejskich: Chcemy reprezentować głos proeuropejskich obywateli Polski

16/03/2017

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/03/List-Ryszarda-Petru-do-liderów-państw-UE_PL_.pdf” title=”List Ryszarda Petru do liderów państw UE_PL_”]- Wysłałem do przywódców europejskich list, w którym piszę, że Polakom zależy na pozostaniu i współpracy w ramach Unii Europejskiej. – powiedział w czwartek (16.03.2017.) w Sejmie Ryszard Petru przewodniczący Nowoczesnej. Z niedawnego sondażu IBRIS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że prawie 80 procent Polaków jest za pozostaniem w strukturach Unii Europejskiej.

Lider Nowoczesnej przyznał stanowczo, że Polska powinna wejść do strefy euro, gdyż przemawiają za tym argumenty gospodarcze i polityczne. – W dyskusji o strefie euro jest zbyt dużo błędnych stanowisk. Wprowadzimy walutę euro w Polsce dwa lata po zwycięstwie w wyborach parlamentarnych, czyli najbardziej realnym obecnie terminem jest 2021 rok. – zadeklarował R. Petru.

Szef Nowoczesnej pogratulował również premierowi Holandii Markowi Rutte, którego partia VVD wygrała w środę wybory parlamentarne – Gratuluję Markowi Rutte wygranej z populistami. To sygnał dla Europy, że wszyscy w Europie możemy pokonać populistów. Partie prorozwojowe wygrywają w tak ważnych krajach jak Holandia.

W poniedziałek 20 marca Nowoczesna rozpoczyna serię debat o przyszłości Polski, m.in. o gospodarce, edukacji, zdrowiu, ale i pozycji Polski na arenie międzynarodowej. – PiS po blamażu w na forum unijnym  nie jest traktowany poważnie. Wielka Brytania miała być naszym głównym sojusznikiem w Unii Europejskiej a okazało się, że ignorują panią premier. To ona również obiecywała, że załatwi wszystko dla Polaków w Wielkiej Brytanii, tymczasem Wielka Brytania wychodzi z UE.

Ministrowie rządu PiS odmówili wzięcia udziału w debacie Nowoczesnej.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/03/List-Ryszarda-Petru-do-liderów-państw-UE-PL.pdf” title=”List Ryszarda Petru do liderów państw UE [PL]”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE