Ryszard Petru: Dane GUS znacznie słabsze od zakładanych przez rząd na ubiegły rok

31/01/2017

Wzrost gospodarczy jest 2,8 proc, miało być 3,8 proc w 2016 wg założeń budżetu (wobec 3,9 proc w 2015), inwestycje: spadek o 5,5 proc – szczególnie sektor prywatny. Stopa inwestycji jest najniższa od 2004 roku – takie dane gospodarcze za ubiegły rok przedstawił Główny Urząd Statystyczny. Te wyniki skomentował lider Nowoczesnej Ryszard Petru. 

 – To dane znacznie słabsze od zakładanych przez rząd na ubiegły rok. Obserwujemy wstrzymanie inwestycji państwowych, stopa inwestycji najniższa od 2004. Celem rządu miało być rozruszanie gospodarski przez inwestycje, tymczasem w praktyce realizują dokładnie odwrotny cel. Mateusz Morawiecki, między innymi, za te osiągnięcia został Człowiekiem Roku 2016 Gazety Polskiej – powiedział we wtorek w Sejmie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE