Ryszard Petru i posłowie Nowoczesnej w Opolu w ramach cyklu spotkań #PolskaNowoczesna

06/02/2017

Jutro w Polsce będzie kanclerz Niemiec Angela Merkel. To paradoks naszych czasów. Niemka prosi polski rząd, aby poparł Polaka na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Żenującym i małostkowym jest niepopieranie rodaka na tak ważnym stanowisku.   – mówił w poniedziałek na opolskim Placu Wolności Ryszard Petru

Opolski poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński powiedział: – Opole było pisowskim eksperymentem, jak przeprowadzić powiększenie granic administracyjnych miasta. Nie pozwolimy na sztuczne zwycięstwo w wyborach samorządowych przez zmiany administracyjne.

Obecny również w Opolu poseł Krzysztof Truskolaski  przypomniał, że w piątek złożył do prokuratury w Białymstoku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez B. Misiewicza w związku z podejrzeniem nadużycia przez niego uprawnień – Apeluję do szefa MON, aby zaczął w końcu zarządzać ministerstwem. Pierwszą rzeczą, jaką powinien zrobić, jest zwolnienie Bartłomieja Misiewicza.

W ramach akcji #PolskaNowoczesna lider Ryszard Petru spotyka się z sympatykami i strukturami w całym kraju. Nowoczesna rozpoczęła akcję wsparcia przygotowań do wyborów samorządowych: powołała szefa sztabu wyborczego na szczeblu krajowym a w każdym regionie powołani zostali również szefowie sztabów regionalnych. Przygotowywane są szkolenia dla członków sztabów organizujących kampanię wyborczą oraz dla kandydatów na radnych.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE