Ryszard Petru i posłowie Nowoczesnej w Opolu w ramach cyklu spotkań #PolskaNowoczesna

Jutro w Polsce będzie kanclerz Niemiec Angela Merkel. To paradoks naszych czasów. Niemka prosi polski rząd, aby poparł Polaka na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Żenującym i małostkowym jest niepopieranie rodaka na tak ważnym stanowisku.   – mówił w poniedziałek na opolskim Placu Wolności Ryszard Petru

Opolski poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński powiedział: – Opole było pisowskim eksperymentem, jak przeprowadzić powiększenie granic administracyjnych miasta. Nie pozwolimy na sztuczne zwycięstwo w wyborach samorządowych przez zmiany administracyjne.

Obecny również w Opolu poseł Krzysztof Truskolaski  przypomniał, że w piątek złożył do prokuratury w Białymstoku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez B. Misiewicza w związku z podejrzeniem nadużycia przez niego uprawnień – Apeluję do szefa MON, aby zaczął w końcu zarządzać ministerstwem. Pierwszą rzeczą, jaką powinien zrobić, jest zwolnienie Bartłomieja Misiewicza.

W ramach akcji #PolskaNowoczesna lider Ryszard Petru spotyka się z sympatykami i strukturami w całym kraju. Nowoczesna rozpoczęła akcję wsparcia przygotowań do wyborów samorządowych: powołała szefa sztabu wyborczego na szczeblu krajowym a w każdym regionie powołani zostali również szefowie sztabów regionalnych. Przygotowywane są szkolenia dla członków sztabów organizujących kampanię wyborczą oraz dla kandydatów na radnych.