Ryszard Petru na Sejmiku Sejmików: Więcej władzy dla samorządu

18/05/2017

Szef Nowoczesnej Ryszard Petru wziął udział w czwartek w tzw.Sejmiku Sejmików” czyli   I Kongresie Sejmików Województw RP, który odbył się w czwartek Łodzi.

 – Zamachem na wolność, demokrację i działanie prawa była propozycja wprowadzenia dwukadencyjności, która działałaby wstecz. Z objęcia tą zasadą obecnych włodarzy miast i gmin PiS już się wycofał.  – mówił w Łodzi w czwartek Ryszard Petru na spotkaniu wśród liderów partii opozycyjnych, 400 radnych z szesnastu województw oraz wiceministrów rozwoju i spraw wewnętrznych.

Zadaniem  lidera Nowoczesnej kluczową na teraz  kwestią jest ta, by domagać się zwiększenia władzy dla samorządu, kompetencji, ale jednocześnie zwiększyć mu budżet.  – Nie da się zarządzać tak dużym krajem jak Polska z poziomu centralnego.

Warto przypomnieć, że w programie Nowoczesnej wiele miejsca poświęcono samorządom.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE