Ryszard Petru przemówienie wyborcze 18.10.2015

18/10/2015

[trx_video url=”https://youtu.be/4XIVFFb-uOg” autoplay=”off” title=”off”]

Nie pamiętam, żeby jakakolwiek kampania wyborcza była tak agresywna. Mało obchodzi mnie agresja kierowana wobec mnie i Nowoczesnej.

Bardzo obchodzi mnie, DLACZEGO Nam – Obywatelom tak bardzo obrzydza się wizję lepszego kraju i składa obietnice bez pokrycia.

Skłóconym i kiepsko wykształconym Społeczeństwem znacznie łatwiej kierować.
Politycy ze starego nadania wiedzą o tym doskonale. Bogatsza i lepiej wykształcona Polska jest dla nich groźna, bo wymaga większej odpowiedzialności i kompetencji.

Edukacja i wspieranie przedsiębiorczości są nie mniej ważnym elementem naszego bezpieczeństwa niż obronność.
Rozwój kultury jest receptą na wszechobecne chamstwo, jakim coraz bardziej jesteśmy otoczeni.
Neutralność światopoglądowa daje poczucie wolności i przestrzeni życiowej.

Państwo, w którym dzisiaj żyjemy, kumuluje kontrole i ograniczenia. Traktuje Obywatela jak podejrzanego, któremu trzeba udowodnić winę.

Politycy, którzy przez ostatnie 10 lat tworzyli ten system nie są w stanie go zmienić. Są jego integralną częścią.

Pamiętajmy o tym 25 października. Wybór powinien być świadomy.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE