Spotkanie liderów opozycji ws. wyborów samorządowych

Dziś o godzinie 14 z inicjatywy Ryszarda Petru odbyło się spotkanie liderów partii opozycyjnych w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Obecni na spotkaniu byli: Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), Włodzimierz Czarzasty (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Jarosław Marciniak (Komitet Obrony Demokracji), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska) oraz Jacek Protasiewicz (Unia Europejskich Demokratów).

Ryszard Petru na konferencji po spotkaniu podsumował ustalenia, które jak powiedział zostały ustalone w przyjaznej atmosferze. – Chcę zadeklarować, że jesteśmy potencjalnie skłonni stanąć wspólnie do wyborów. W tym momencie skupimy się na lokalnych porozumieniach, takich jak na opolu czy w lubuskim. Będziemy rozmawiali o porozumieniu ogólnopolskim. Jesteśmy przygotowani na wszystkie warianty zmiany ordynacji. – mówił przewodniczący partii.

To co nas wszystkich łączy to decentralizacja, żeby władza była bliska lokalnym społecznościom, to wartości europejskie bo tylko silna Polska w Europie może budować perspektywę dobrego życia jej mieszkańców, to szacunek do prawa i Konstytucji. Docelowo będziemy szukać wspólnego kandydata, tak by we wszystkich miastach wojewódzkich wygrać. – kontynuował Ryszard Petru

Głos na konferencji prasowej zabrał również Andrzej Halicki – Będziemy współpracować tak jak dotychczas także na bazie konkretnych lokalnych porozumień tworzyć to co jest istotne, czyli wspólnotę celu. Namawiamy konkurentów do dialogu by jak najszerzej i jak najcelniej zdefiniować oczekiwania wyborców.

– 11 listopada na Placu Zamkowym o 12 gdzie KOD organizuje demonstrację na rocznicę odzyskania niepodległości – zapowiadał Petru. – Jesteśmy różnymi partiami, które mają własne interesy, jednak warto szukać tego co nas łączy a nie dzieli. I dla dobra ogółu warto się czasem poświęcić własny interes – podsumował.