Szłapka: Co w sprawie zwrotu „polskie obozy śmierci” zrobiła Polska Fundacja Narodowa?

– Polski rząd twierdzi, że przyjętą na ostatnim posiedzeniu przez Sejm ustawą walczy ze zwrotem „polskie obozy śmierci”. Mówimy „sprawdzam” i pytamy co w tej sprawie zrobiła Polska Fundacja Narodowa? – pytał na konferencji prasowej w Sejmie poseł Adam Szłapka.

Misją powołanej przez premier Beatę Szydło, w 2017 roku PFN jest „promowanie wizerunku Polski za granicą, budowanie marki i promowanie polskiej gospodarki”, według statutu ma też promować polską historię i martyrologię. Na Fundację składają się spółki skarbu państwa. Wobec pojawiającego się z światowych mediach, nieprawdziwego sformułowania „polskie obozy śmierci” Nowoczesna wystosowała do Polskiej Fundacji Narodowej pismo z pytaniami dotyczącymi walki z tym zwrotem. „Jakie działania podjęła Polska Fundacja Narodowa w celu zwalczania zwrotu „polskie obozy śmierci? „ – pyta prezesa Fundacji Nowoczesna. Partia pyta też:

 – Jaki budżet był na to przeznaczony i w których krajach prowadzone były te działania?

– Jaka jest strategia Polskiej Fundacji Narodowej ws. walki ze zwrotem „polskie obozy śmierci”?

– Jaka kwota z budżetu Polskiej Fundacji Narodowej na rok 2018 została przeznaczona na walkę ze zwrotem „polskie obozy śmierci”?

– W których krajach w 2018 roku będą prowadzone te działania?

 – Jeśli Polska Fundacja Narodowa nie jest przekrętem, to teraz rząd i PiS mają okazję to udowodnić. Wystarczy odpowiedzieć na te proste pytania. – podsumował Adam Szłapka.

Wniosek do pobrania: Wniosek o udostępnienie informacji publicznej do Prezesa Polski Fundacji Narodowej (332 pobrania)