Temat nagród dla ministrów nie jest zamknięty. To początek końca PiS!

12/04/2018

Jako Nowoczesna zapowiadamy, że złożymy wniosek do prokuratury, aby ta rozstrzygnęła ponad wszelką wątpliwość, że przygotowany w KPRM system premii był systemem nielegalnych, lewych świadczeń pieniężnych dla ministrów. Niewątpliwie jednym z następstw jakim było wypłacanie lewych pieniędzy, jest to że Jarosław Kaczyński będzie teraz wyznaczał jakie wynagrodzenie będą mieli posłowie i samorządowcy.

Jarosław Kaczyński mógł teraz spokojnie zaproponować obniżkę poselskich uposażeń, bo jest jedną z osób, które za zeszły rok otrzymały najwięcej pieniędzy z Sejmu. O 30 tysięcy zł. więcej niż każdy inny poseł. Kaczyński w Sejmie zasiada 24 lata w tym czasie z pieniędzy podatników otrzymał ponad 3 mln zł. Ostatnia aktywność nie wskazuje żeby był on posłem zawodowym. Od dwóch kadencji zasiada tylko w jednej komisji, w której pracach w ogóle nie uczestniczy – powiedział w Sejmie poseł Jerzy Meysztowicz.

Poseł Nowoczesnej Marek Sowa dodał, że podsumowując dzisiejszą debatę, posłowie PiS są przekonani, że ta kasa im się należała i temat jest zamknięty. W imieniu Nowoczesnej mówimy jasno: temat nie jest zamknięty i będzie miał dalszy ciąg. Pełnienie władzy musi być transparentne i nie może być ukrywane przed opinia publiczną. Składamy do marszałka Sejmu zapytanie, z jakiego tytułu Kaczyński w 2016r otrzymał 147 tys. zł, kiedy uposażenie poselskie nie przekraczało 120 tys. zł?NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE