Trzeba wyjaśnić niejasne kontakty szefów MON z rosyjskimi służbami

12/07/2017

Klub Poselski Nowoczesnej złożył do Marszałka Sejmu wniosek o przedstawienie przez ministra Macierewicza informacji na temat niewyjaśnionych kontaktów wiceministra Bartosza Kownackiego z osobami podejrzanymi o szpiegostwo na rzecz Rosji. – Oczekujemy od pani premier Szydło i prezesa Kaczyńskiego zdymisjonowania wiceministra Bartosza Kownackiego do czasu wyjaśnienia jego niejasnych związków ze służbami rosyjskimi – mówili w Sejmie (12.07) posłowie Jerzy Meysztowicz i Adam Szłapka.

Informacje o niejasnych kontaktach szefów MON są podawane przez poważne media w Europie. W dojrzałych demokracjach już samo podejrzenie dotyczące niejasnych kontaktów polityka – zwłaszcza zajmującego ważne stanowisko państwowe – powoduje, że taki polityk podaje się do dymisji. Tak było na przykład w przypadku śp. premiera Józefa Oleksego.

 – Pani Premier nie powinna czekać i od razu spytać posła Jarosława Kaczyńskiego czy pozwoli na natychmiastowe odwołanie zarówno Ministra Macierewicza jak i Wiceministra Kownackiego – powiedział poseł Meysztowicz i pytał: – jak w takich okolicznościach możemy liczyć na zaufanie ze strony naszych sojuszników z NATO?

Według posła Adama Szłapki, coraz więcej wiemy o dziwnych powiązaniach ministra Macierewicza z osobami podejrzewanymi z rosyjskimi służbami albo z rosyjskim światem przestępczym. Prawa ręka Antoniego Macierewicza wiceminister Kownacki jest powiązany bezpośrednio z ludźmi, którzy są już zatrzymani przez ABW. – To są podejrzenia, które powinny dawać wiele do myślenia zarówno  Premier Beacie Szydło jak i Jarosławowi Kaczyńskiemu – mówił Poseł Szłapka. – Premier Szydło powinna sama rozważyć dymisje mając w otoczeniu takich ludzi.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE