Unijne sankcje dla Polski? Mirosław Suchoń: Apelujemy do PiS o opamiętanie się

28/04/2017

– Mamy kolejnego ważnego europejskiego polityka, który mówi o sankcjach dla Polski. Apelujemy do PiS o opamiętanie się w kwestiach sądownictwa, mediów czy Puszczy Białowieskiej. Niszczenie tych i innych elementów naszego państwa jest niczym innym, jak łamaniem reguł obowiązujących w UE. Sankcje nie uderzą w Prawo i Sprawiedliwość, tylko w miliony zwykłych Polaków. – powiedział w czwartek w Sejmie poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń.

Poseł M. Suchoń zwrócił także uwagę na to, że od lipca 2016 Polska nie ma we Francji swojego ambasadora – Nie wiem dlaczego nie wykorzystujemy podstawowych narzędzi dyplomatycznych. To oczywiście szkodzi Polsce. Żądamy od PiS natychmiastowego zaprzestania łamania  zasad demokratycznego państwa prawa i powołania ambasadora RP w Paryżu.

Podczas wizyty w Brukseli przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru rozmawiał o Polsce z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Przekonywał, że sankcje dla naszego kraju to zły pomysł. Jednak wypowiedź Emmanuela Macrona, prawdopodobnie przyszłego prezydenta Francji, świadczy o tym, że Europa uważnie obserwuje sytuację w Polsce.

Przypomnijmy, że Emmanuel Macron, najpoważniejszy kandydat na prezydenta Francji, powiedział magazynowi „Voix du Nord” : „W ciągu trzech miesięcy po wybraniu mnie (na prezydenta) podjęta zostanie decyzja w sprawie Polski. (…) Nie możemy tolerować kraju, który w Unii Europejskiej rozgrywa różnice kosztów społecznych, który narusza wszystkie zasady Unii.”NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE