Wielki protest przeciwko HiTowi!

20/09/2022
301396136_390994426484171_8211577032920363334_n
Ostatnimi czasy jesteśmy świadkami prawdziwego zamachu na wolną, apolityczną edukację w Polsce. Do szkół wchodzi nowy pseudo-przedmiot ministra Czarnka, jakim jest Historia i Teraźniejszość, a jedynym do tej pory zaakceptowanym podręcznikiem jest ten autorstwa Wojciecha Roszkowskiego, skrajnie upolityczniony i nieobiektywny. Wplatanie propagandy PiS do szkolnej podstawy programowej nigdy nie powinno mieć miejsca. Niestety, nie rozumie tego obecny Minister Edukacji i Nauki – Przemysław Czarnek.

W niedzielę 4 września o godzinie 17:00 przed budynkiem Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie, ze wsparciem innych młodzieżówek, organizacji społecznych i młodzieżowych rad Młodzi Nowocześni zorganizowali wielki protest przeciwko wprowadzeniu przedmiotu HiT! Obecni byli reprezentanci całej opozycji, organizacji pozarządowych, a także aktywiści, uczniowie i przyjezdni z całej Polski


NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE