Kto odpowiada za katastrofę na Odrze?

03/09/2022
Kto odpowiada za katastrofę na Odrze

Mamy winnego katastrofy na Odrze! Niestety, nie jest to na razie żadna konkretna osoba czy przedsiębiorstwo – to totalna niekompetencja i bezwład polityki PiS wobec naszych wód.

➡️ Okazuje się, że już 12 lipca (a więc ok. miesiąc przed wybuchem afery) wojewoda Opolski miał informacje o umierających rybach w okolicach Kędzierzyna. Co zrobiono z tą informacją? Otóż nic, PiSowscy urzędnicy powąchali wodę i stwierdzili, że wszystko jest w porządku.

⚠️ Nie zrobiono absolutnie nic, nie zlecono dodatkowych specjalistycznych badań, nie dokonano prewencyjnego zrzutu ze zbiorników retencyjnych. Ekosystemowi Odry PiSowska niekompetencja zafundowała program „Nowiczok+”.

📣 Dlatego apeluję do premiera Morawieckiego – odkryłem sprawców skażenia, to Wy. Dajcie więc ten milion złotych mnie, będę mógł rozdać go przedsiębiorcom znad Odry, bo oni w tym roku nie będą mieli z czego żyć.

Witold Zembaczyński

>> Wystąpienie sejmowe: https://www.facebook.com/witold.zembaczynski/videos/581093450378870 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE