Polska przyszłości, to Polska wolności!

13/08/2022
Polska przyszłości, to Polska wolności!

Jarosław Kaczyński i jego wierni, często zależni finansowo słudzy prowadzą Polskę w przepaść. Nie ma to dla nich znaczenia, bo ich portfele rosną każdego dnia. Jaka jest recepta na następne lata? Moim zdaniem Polska przyszłości to Polska wolności!

Nowoczesna miała rację!

Mieliśmy rację, kiedy mówiliśmy, że administracja musi być sprawna, a nie partyjna. Że państwo musi być świeckie, a nie zideologizowane. Że edukacja musi być nowoczesna, a nie średniowieczna. W kwestiach gospodarczych prawda także leży po naszej stronie! Bo polityka gospodarcza musi być odpowiedzialna, a pieniądze, które są wydawane, muszą mieć pokrycie, bo inaczej doprowadza to do drożyzny.

Mieliśmy rację, kiedy mówiliśmy, że euro jest nie tylko dobre dla gospodarki, ale jest także kwestią naszego bezpieczeństwa.

Mielimy rację, kiedy staliśmy ramię w ramię z całą masą organizacji pozarządowych i ze wszystkimi partiami opozycyjnymi pod Trybunałem Konstytucyjnym, pod Sądem Najwyższym. Kiedy walczyliśmy o praworządność, kiedy z pełnym zaangażowaniem toczyliśmy boje o prawa kobiet, mieliśmy rację.

To dlatego, że Nowoczesna powstała z marzeń. Marzeń o lepiej zorganizowanej Polsce. Ja jestem przekonany, że każdy z nas chce tego, żeby dużo szybciej niż później nasze marzenia stały się rzeczywistością. Nie brakuje nam determinacji, nie brakuje nam energii, nie brakuje odwagi do tego, by te marzenia realizować.

Żeby te marzenia wcielić w życie, musimy odsunąć złą władzę od okradania Polaków i zawieszania na Nich kagańców. Ja Adam Szłapka, chcę w imieniu Nowoczesnej, bardzo jasno zadeklarować, że po pierwsze: nie zabraknie nam determinacji i odwagi żeby mówić jak jest. Ale przede wszystkim, nie zabranie nam odpowiedzialności, by wspólnie budować taką formułę współpracy na opozycji, która wygra wybory.

Będziemy odpowiedzialnie i konstruktywnie proponować najlepsze rozwiązania dla Polski, zarówno w Parlamencie jak i samorządach. Nie pozwolimy na to, żeby zła i cyniczna władza wykorzystała dramat, który dzieje się za nasza wschodnią granicą, by dokręcić śrubę.

Czas kryzysu i wojny wymaga odpowiedzialności, szczególnie u władzy. Deklaruję w imieniu Nowoczesnej, że będziemy walczyć o to, by opozycja wygrała wybory i żeby PiS niczego więcej nie zepsuł.

Wolność wielowymiarowa!

Polska przyszłości, to Polska wolności także od PiS. To kraj, gdzie władza sama się ogranicza, bo jej jedynym zadaniem jest praca dla obywateli, a nie znajomych, czy rodziny. To fundamentalna wolność do samostanowienia i własnego rozwoju. A państwo ma w tym obywatelom pomagać.

Dlatego wolność, a więc zniesienie ograniczeń i kuriozalnych restrykcji, będzie naszym fundamentem. Wolność gospodarcza, wolność mniejszości i wolność światopoglądowa zmienią Polskę w lepszy kraj. Kraj, w którym bezpiecznie będzie można planować jutro.

Polska przyszłości to Polska wolności także od opinii duchownych czy wpływów Moskwy. Naszym interesem będzie interes obywatela, a ten przecież woli współpracę z krajami Unii Europejskiej i pozostałym demokratycznym światem, a nie wysłuchiwanie kazań czy dyrektyw zbrodniarzy!

Polska przyszłości to Polska wolności od ego- i etnocentryzmu. To otwarcie na innych, na różne idee i poglądy. Gdzie siłą jest różnorodność!

Jednym słowem: Polska Nowoczesna! Taka na miarę XXI wieku!NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE