WITOLD ZEMBACZYŃSKIPOSEŁ NOWOCZESNEJ

WITOLD ZEMBACZYŃSKI

Politolog, absolwent Uniwersytetu Opolskiego o specjalizacji europeistyka. Przewodniczący Regionu Opolskiego, w Sejmie VIII kadencji członek Sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold oraz Komisji Ustawodawczej. Związany z Opolem, były radny miejski i przedsiębiorca.

W wyborach parlamentarnych 2019 startował z pierwszego miejsca Koalicji Obywatelskiej w okręgu opolskim i uzyskał rekordowy wynik 40 tysięcy oddanych głosów, a w 2023 z tego samego okręgu startując z 3 miejsca zdobył aż 23 647 głosów.
17 maja 2021

OPOLE

Konferencja prasowa na temat Polskiego Ładu, który sprawia, że Polska przestaje być krajem dla przedsiębiorców.

„Naszym celem, jako opozycji nie jest licytowanie się z populistami z PiS-u na kolejne obietnice, a jedynie urealnienie tego co można w Polsce zrobić, jak usprawnić państwo„ – Witold Zembaczyński.


07 grudnia 2021

WARSZAWA

Podpisaliśmy szerokie „Porozumienie dla praworządności! Strona społeczna, profesjonalni prawicy, przedstawiciele partii politycznych robią krok w kierunku powrotu Polski do praworządnych korzeni.

„PiS gardząc naszą Konstytucją, prawem krajowym, prawem UE i prawem międzynarodowym, zniszczył polskie sądownictwo. Pozbawił obywateli skutecznej ochrony prawnej, a sobie zapewnił niczym nieograniczone władztwo„ – Witold Zembaczyński.


14 marca 2022

UKRAINA

W konwoju z pomocą humanitarną, który dojechał do obwodu winnickiego. W drodze powrotnej do Opola nasz autokar zabrał ukraińskich uchodźców.


KONTAKT

Biuro Poselskie
Plac Mikołaja Kopernika 1/5
45-040 Opole
tel: 881-644-119
NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE