Składamy projekt nowelizacji kodeksu karnego wprowadzający prawną ochronę symboli UE!

28/10/2021
obraz_viber_2021-10-28_11-42-35-544
Niedługo 11 listopada, a to oznacza, że na ulicach Warszawy zaroi się od faszystów i nacjonalistów, którzy jak zwykle pokażą się od najgorszej strony, rujnując istotne święto narodowe, które powinno przecież być okazją do świętowania, a nie do wstydu.

W związku z powtarzającymi się przypadkami niszczenia na tzw. marszach niepodległości flag Unii Europejskiej, oraz z szacunku dla wspólnoty i jej symboli, pod egidą posła Nowoczesnej Witold Zembaczyński złożyliśmy projekt nowelizacji kodeksu karnego, który rozszerza ochronę symboli państwowych także na flagę UE.


NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE