Wniosek Nowoczesnej do Komisji Etyki za wypowiedź posła Suskiego

Wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie zachowania i niedopuszczalnej wypowiedzi posła PiS Marka Suskiego złożyły (29.03.) posłanki Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz i Paulina Hennig-Kloska.

We wniosku nawiązano do wypowiedzi posła Suskiego z wtorkowej (28.03.) audycji w Polskim Radiu – Salon Polityczny Trójki: „…to jak z tymi feministkami w Unii, które mówią: jak was będą gwałcić ci z ISIS, to i dajcie im jeszcze kwiatka a w Szwecji jeszcze mieszkanie chcą wam dać…”

To wypowiedź naruszająca i standardy kultury politycznej, i kultury osobistej. Absolutnie nie powinna paść z ust polskiego parlamentarzysty. – powiedziała posłanka Gasiuk-Pihowicz. – Oczekiwalibyśmy, że pan poseł Suski przeprosi za swoje absurdalne porównanie.

Podczas konferencji posłanki postawiły również pytanie – Chciałybyśmy usłyszeć, co Pani Premier Szydło sądzi na temat żartów pana Suskiego z molestowania czy gwałtów na kobietach? Czy Pani Premier uważa, że nic się nie stało i zignoruje sprawę?

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/03/Komisja-Etyki-Suski.pdf” title=”Komisja Etyki Suski”]