Wniosek Nowoczesnej do Komisji Etyki za wypowiedź posła Suskiego

29/03/2017

Wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie zachowania i niedopuszczalnej wypowiedzi posła PiS Marka Suskiego złożyły (29.03.) posłanki Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz i Paulina Hennig-Kloska.

We wniosku nawiązano do wypowiedzi posła Suskiego z wtorkowej (28.03.) audycji w Polskim Radiu – Salon Polityczny Trójki: „…to jak z tymi feministkami w Unii, które mówią: jak was będą gwałcić ci z ISIS, to i dajcie im jeszcze kwiatka a w Szwecji jeszcze mieszkanie chcą wam dać…”

To wypowiedź naruszająca i standardy kultury politycznej, i kultury osobistej. Absolutnie nie powinna paść z ust polskiego parlamentarzysty. – powiedziała posłanka Gasiuk-Pihowicz. – Oczekiwalibyśmy, że pan poseł Suski przeprosi za swoje absurdalne porównanie.

Podczas konferencji posłanki postawiły również pytanie – Chciałybyśmy usłyszeć, co Pani Premier Szydło sądzi na temat żartów pana Suskiego z molestowania czy gwałtów na kobietach? Czy Pani Premier uważa, że nic się nie stało i zignoruje sprawę?

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/03/Komisja-Etyki-Suski.pdf” title=”Komisja Etyki Suski”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE