Ryszard Petru: Domagam się zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego

29/03/2017

To, co się dzieje w ostatnich tygodniach to zupełna zmiana polskiej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP.

Mamy do czynienia ze zwolnieniami generałów i pułkowników czyli fundamentalnym osłabieniem przywództwa armii. Wstrzymywane są zakupy nowych śmigłowców, co ogranicza siłę polskiej armii, następuje zmiana naszej pozycji w UE, jeśli chodzi o zaangażowanie w Eurokorpus. – powiedział w środę przed Pałacem Prezydenckim szef Nowoczesnej Ryszard Petru.

Polska, która dążyła do tego, by zostać „państwem ramowym” Eurokorpusu, wycofuje się i chce być tylko „państwem stowarzyszonym”. – Masowe zwolnienia oficerów, wstrzymanie inwestycji, osłabienie zaangażowania Polski w UE, co do realizacji polityki obronnej, to wszystko oznacza, że mamy do czynienia albo z ogromnym kryzysem, albo działaniem na szkodę Polski – mówił  Ryszard Petru  i dodał – Jako szef partii opozycyjnej domagam się zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego oraz o to, aby minister Macierewicz zarówno nam, ale również prezydentowi wyjaśnił, o co chodzi w tym wszystkim.

Nowoczesna stoi na stanowisku, że Polska dzisiaj w kwestiach obronności powinna się angażować w Eurokorpus a nie redukować swoje w nim zaangażowanie.

Jeśli jakieś państwo chce osłabić swojego przeciwnika to zaczyna od dezorganizacji struktury dowodzenia. Ta bolszewicka czystka w armii, której dokonuje Macierewicz, to jest właśnie dezorganizacja dowodzenia. – podkreślił Sekretarz Generalny Nowoczesnej poseł Adam Szłapka i ocenił, że minister Macierewicz konsekwentnie działa na rzecz osłabienia zdolności obronnych polskiej armii.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/03/List-do-Prezydenta-RP.pdf” title=”List do Prezydenta RP”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE