Ryszard Petru: Domagam się zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego

To, co się dzieje w ostatnich tygodniach to zupełna zmiana polskiej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP.

Mamy do czynienia ze zwolnieniami generałów i pułkowników czyli fundamentalnym osłabieniem przywództwa armii. Wstrzymywane są zakupy nowych śmigłowców, co ogranicza siłę polskiej armii, następuje zmiana naszej pozycji w UE, jeśli chodzi o zaangażowanie w Eurokorpus. – powiedział w środę przed Pałacem Prezydenckim szef Nowoczesnej Ryszard Petru.

Polska, która dążyła do tego, by zostać „państwem ramowym” Eurokorpusu, wycofuje się i chce być tylko „państwem stowarzyszonym”. – Masowe zwolnienia oficerów, wstrzymanie inwestycji, osłabienie zaangażowania Polski w UE, co do realizacji polityki obronnej, to wszystko oznacza, że mamy do czynienia albo z ogromnym kryzysem, albo działaniem na szkodę Polski – mówił  Ryszard Petru  i dodał – Jako szef partii opozycyjnej domagam się zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego oraz o to, aby minister Macierewicz zarówno nam, ale również prezydentowi wyjaśnił, o co chodzi w tym wszystkim.

Nowoczesna stoi na stanowisku, że Polska dzisiaj w kwestiach obronności powinna się angażować w Eurokorpus a nie redukować swoje w nim zaangażowanie.

Jeśli jakieś państwo chce osłabić swojego przeciwnika to zaczyna od dezorganizacji struktury dowodzenia. Ta bolszewicka czystka w armii, której dokonuje Macierewicz, to jest właśnie dezorganizacja dowodzenia. – podkreślił Sekretarz Generalny Nowoczesnej poseł Adam Szłapka i ocenił, że minister Macierewicz konsekwentnie działa na rzecz osłabienia zdolności obronnych polskiej armii. [pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/03/List-do-Prezydenta-RP.pdf” title=”List do Prezydenta RP”]