Wniosek Nowoczesnej o przedstawienie przez premier Szydło informacji bieżącej ws. polskiej polityki zagranicznej wobec UE

13/03/2017

Posłowie Nowoczesnej zapowiedzieli złożenie wniosku o przedstawienie przez premier Beatę Szydło Informacji bieżącej w sprawie stanu polskiej polityki zagranicznej wobec Unii Europejskiej i planów polskiego rządu w kontekście wydarzeń na szczycie w Brukseli 9 marca br. i niepokojących wypowiedzi przedstawicieli polskiego rządu.

W poniedziałek posłowie Marta Golbik i Grzegorz Furgo w Sejmie przytoczyli  m.in. wypowiedź ministra Waszczykowskiego, w której zapowiedział „drastyczne obniżenie zaufania wobec Unii Europejskiej” oraz jego zapowiedź, ze wobec UE należy „zacząć prowadzić politykę negatywną„.

 – PiS nie mówi otwarcie o swoich planach wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej, a Marie Le Pen widzi w Jarosławie Kaczyńskim swojego sojusznika – mówili posłowie Marta Golbik i Grzegorz Furgo.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE