Wzywamy do dymisji Zbigniewa Ziobro! Prokurator Generalny stwierdza, że jego własna ustawa o IPN jest niekonstytucyjna. To absurd!

22/03/2018

Pismo Prokuratora Generalnego skierowane do Trybunału Konstytucyjnego w którym Prokurator Generalny krytykuje ustawę, która wyszła z ministerstwa sprawiedliwości to według nas jednoznaczne przyznanie się do winy przez Zbigniewa Ziobrę.

To minister Ziobro bierze na siebie odpowiedzialność za zniszczenie relacji Polska-Izrael, Polska-Stany Zjednoczone, za to, że krzywdzące dla Polaków sformułowanie „polskie obozy śmierci” pojawiło się kilkanaście milionów razy w debacie publicznej. – powiedziała na konferencji prasowej posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

W naszej ocenie za takim przyznaniem się do winy powinny iść czyny. Człowiek z poczuciem odpowiedzialności powinien podać się do dymisji. Nie sądzimy jednak, by minister Ziobro miał tyle odwagi.

Ponadto posłanka Paulina Hennig-Kloska dodała, że zarówno minister Ziobro i Patryk Jaki nie tyko powinni podać się do dymisji, ale i przeprosić Polaków. W opinii Prokuratora Generalnego czytamy bowiem: „powstało dysfunkcyjne prawo, którego skutkiem mogą być rezultaty przeciwne do zakładanych. W konsekwencji może doprowadzić do podważenia autorytetu państwa polskiego, które nie będzie mogło wyegzekwować prawa”

Dziś okazuje się, że nie przeanalizowaliście prawnych aspektów tych przepisów, czy są zgodne z Konstytucją, mimo że mieliście na to wiele miesięcy. Czytamy, że przepisy wprowadzone ustawą o IPN naruszają zasady demokratycznego państwa prawa, naruszają artykuł 2 Konstytucji. Mieliście dwa lata, by to ocenić, a wrzuciliście tę ustawę w bezczelny sposób na posiedzenie sejmu, doprowadzając do dyplomatycznego kryzysu.- zakończyła posłanka Paulinka Hennig-KloskaNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE