100 dni i #100draMatów rządu Mateusza Morawieckiego.

21/03/2018

To właśnie dzisiaj mija 100 dni rządu Premiera Mateusza Morawieckiego. W ocenie Nowoczesnej było to 100 dni porażek a wręcz 100 dni dramatu. Według nas widać wyraźnie, że Premier Mateusz Morawiecki nie ma praktyki jako polityk i człowiek, który zarządza państwem. Zaprezentował się nam jako co najwyżej słaby nauczyciel historii.


– Te 100 dni można uznać za potwierdzenie tego co podejrzewaliśmy, że Mateusz Morawiecki jako premier bardzo szybko się zużyje, że okaże się wielką porażką Kaczyńskiego. Mamy 100 dni dramatycznych decyzji o charakterze gospodarczym. Nikt z nas tak szybkiej porażki i zużycia się nie spodziewał .
– powiedziała na konferencji prasowej przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Poseł Adam Szłapka w imieniu Nowoczesnej skomentował także nasze spojrzenie na kwestie międzynarodowe. Powiedział, że poprawa wizerunku Polski na arenie międzynarodowej miała być najważniejszym celem zmiany Premiera na Mateusza Morawieckiego. Jednocześnie sprawy międzynarodowe są największa i najdotkliwszą porażką tego rządu. Ponadto Mateusz Morawiecki miał negocjować z KE kwestie praworządności i doprowadzić do porozumienia, a wysłał Białą Księgę, która kompromituje zarówno jego i cały polski rząd.

Poseł Witold Zembaczyński zakończył przypominając, że dramaty Mateusza Morawieckiego to nie tylko i gospodarka i polityka zagraniczna. Najniższa stopa inwestycji od ’97 roku. 103 tys. kobiet rezygnuje z pracy w wyniku 500+. Katastrofa programu Mieszkanie+. Nieporadność w walce z ASF. Przytoczone przykłady to tylko część z #100draMatów na 100 dni rządu. Całą listę znajdziecie państwo poniżej:
[download id=”13614″]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE